5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

אטרקציות בסיציליה

בהיותו האי הגדול ביותר במזרח התיכון, אין זה פלא שסיציליה (Sicily) משכה אליה אנשים, מדינאים, צבאות ואנשי רוח מהמעלה הראשונה במשך אלפי שנים. המיקום האסטרטגי של סיציליה, מערבית לחופיה הדרומיים של איטליה, קרוב למלטה ולצפון אפריקה, הפכה אותה ליעד אידאלי לכיבושים חוזרים ונשנים על ידי גדולי הצבאות שפעלו באזור.

נוסף על המיקום האסטרטגי שלה, סיציליה חוננה בכמה פלאי טבע ומעשי אדם מהמרשימים ביותר באירופה. בין היתר תמצאו כאן את הר הגעש אטנה, הגבוה ביותר באירופה, חופים מדהימים ביופיים, איים קטנים הצמודים אליה ומהווים יעד נופש אטרקטיבי לא פחות מהקאריביים, מקדשים ושאר מבנים מונומנטליים שייסדו בה שלל האימפריות ששלטו בה לאורך ההיסטוריה, ועוד ועוד. 

יש המון מה לעשות בסיציליה, בין אם אתם באים אליה לשבוע ובין אם לחודש, בין אם אתם חובבי חופים ונופש בטן-גב, ובין אם אתם מטרקים בנשמה שלא יכולים לשבת יותר מחמש דקות ברצף. ננסה לסקור כאן את מיטב האופציות לבילוי באי המדהים הזה, כדי לתת לכם את התמונה המקיפה ביותר.

Palermo
פלרמו במבט על

אתרים היסטוריים ואתרי מורשת בסיציליה

כמו שנאמר, סיציליה נמצאת בנקודה מאוד אסטרטגית בים התיכון, ולכן היא משכה אליה צבאות ואימפריות לאורך ההיסטוריה, כמו עשים ללהבה. היא סבלה תחת המון קרבות, נמצאה במשך מאות שנים ביריבות מתמשכת עם קרתגו המפורסמת, ומצאה את עצמה תחת שלטון ביזנטי, נורמני, גרמני, צרפתי ועוד. בין השמות המפורסמים שיצאו ממנה ניתן למנות את ארכימדס היווני, נשיא איטליה הנוכחי סרג'יו מטרלה (Sergio Mattarella) ועוד רבים.

פלרמו (Palermo)

פלרמו היא בירתה של סיציליה, והעיר הגדולה ביותר בה. במטרופולין שלה מתגוררים קרוב למיליון וחצי איש, וההתיישבות בה מתוארכת לאלף השמיני לפני הספירה הנוצרית. כל זה נאמר רק כדי לסבר את האוזן ולהמחיש עד כמה העיר הזו מגוונת ועשירה בפעילויות, אתרים היסטוריים ונקודות עניין. הנה הבולטות שהן:

הארמון הנורמני (Palazzo dei Normanni)

אחד המקומות המתאימים ביותר להתרשמות מההיסטוריה המגוונת של פלרמו. הוא נוסד במאה התשיעית על ידי האמיר המוסלמי של סיציליה, ואחר כך שימש את המלכים הנורמניים של האי, כמו גם את אלו שבאו אחריהם. זהו אחד הארמונות העתיקים ביותר באירופה, ונמצאים בו מוטיבים מוריים ואירופאיים כאחד. לחובבי ההיסטוריה ולאלו שרוצים ללמוד על המורשת של סיציליה, זהו אתר חובה.

כיכר ארבע הזוויות (Quattro Canti)

כיכר המזכירה מאוד את הפיאצה של סן איגנציו ברומא, בסמוך לפנתיאון. זהו מקום יפה ומרשים שנבנה בתחילת המאה השבע-עשרה, שתוכלו לבקר בו במסגרת הטיול במרכז פלרמו. הוא בנוי מארבעה בניינים המרוכזים בפיאצה אחת, שזוויותיהם מעוגלות ובהם נמצאים פסלי שיש גדולים. הקימורים של הבניינים יוצרים אקוסטיקה ייחודית לפיאצה, והסגנון של המבנים מסביב יפה במיוחד.

המוזיאון הארכיאולוגי של פלרמו (Museo Archeologico Regionale Antonio Salinas)

גן עדן של ממש לחובבי היסטוריה. בשל ההיסטוריה העתיקה והעשירה של העיר פלרמו בפרט ושל האי בכלל, המוזיאון הוא מקום משכנם של המוני פריטים ארכיאולוגיים שנמצאו כאן. קל להסתובב בו, שכן הוא מחולק למדורים לפי התקופות שאליהן מתוארכים הממצאים, והמגוון בו מרשים ביותר.

הקטקומבות של הקפוצ'ינים (Catacombe dei Cappuccini)

זהו אולי האתר התיירותי הביזארי והמקאברי ביותר שתהיו בו אי פעם, והדבר היחיד שמתחרה בו היא הכנסייה של אותו מסדר נוצרי שנמצאת ברומא. המקום היה בעבר מנזר של מסדר הקפוצ'ינים, מסדר קתולי פרנציסקני שחבריו דוגלים בחיי פרישות, פשטות ועוני. בנוסף, חברי המסדר משמרים את גופות חבריהם, עוטפים אותם בגלימותיהם החומות ומעמידים אותם לתצוגה ברחבי האתר, על מנת להזכיר לעצמם ולמבקרים את ארעיות החיים על פני האדמה. לא לבעלי לב חלש. 

סירקוזה (Siracusa)

זוהי אחת הערים המשמעותיות בהיסטוריה של סיציליה בפרט, ואגן הים התיכון בכלל. העיר, שנמצאת בפינה הדרום-מזרחית של סיציליה, הייתה אחת הערים העתיקות באגן בעת העתיקה, עם כמה מאות אלפי תושבים. יש בה אתרים ארכיאולוגיים ואתרים היסטוריים לרוב, והיא יכולה לפרנס בכיף יום שלם של טיול. בנוסף, המיקום שלה לשפת הים מבטיח לכם נופים מרהיבים. סירקוזה ידועה כמקום הולדתה של האלה היוונית ארטמיס (אלת הציד), וגם כמקום הולדתו של המהנדס היווני הנודע ארכימדס, הארצי יותר.

האי אורטיג'יה (Ortigia)

תופעה ייחודית שקיימת בסירקוזה. אי שמנותק מהיבשה בתעלה צרה ומחבר ביניהם גשר עתיק. הוא נחשב לחלק מהעיר העתיקה של סירקוזה, וגם בו תוכלו למצוא פניני תיירות רבים. 

רחוב היהודים (Via della Giudecca) וויה ניצה (Via Nizza)

בנוסף לעומק התיירותי הכללי של העיר, סירקוזה היא אחת הערים עם הכי הרבה היסטוריה יהודית שתמצאו בסיציליה, ובאירופה בכלל. הקהילה היהודית נוסדה כאן כבר בתקופה הרומית, וידעה עליות ומורדות לסירוגין לאורך ההיסטוריה. מקורותיה העתיקים של הקהילה והגטו ניכרים בכך שהם שכנו באורטיג'יה, החלק העתיק והשמור של העיר. עד היום ניתן לראות את הרחובות שתחמו את הגטו היהודי שהיה במקום, עד לגירושם של היהודים מהעיר ב-1493, במסגרת אירועי גירוש ספרד. הרחובות הללו הם שניים משלושת הרחובות שתחמו אותו. מספר מבנים חשובים בעיר שהם בעלי עבר יהודי הם כנסיית יוחנן המטביל (בית כנסת לשעבר), ארמון מונטאלטו (Palazzo Montalto) ומנזר סן רוקו (Monastero San Rocco), שעל חזיתו מתנוסס עד היום מגן דוד.

טירת מניאצ'ה (Castello Maniace)

אתר נוסף שבו תוכלו לבקר במסגרת הטיול שלכם בסירקוזה, ואתר חובה אם אתם חובבי היסטוריה ומלחמות של ימי הביניים. היא נמצאת ממש בקצה של האי הקטן אורטיג'יה, ונבנתה לאורך 8 שנים במהלך החצי הראשון של המאה ה-13, על ידי מלך האימפריה הגרמנית. עם זאת, היא נקראת על שמו של הגנרל הביזנטי שכבש את סירקוזה במאה ה-11. במהלך השנים המצודה שימשה כמעון מלכותי לרבות ממלכותיה של סיציליה, ככלא מבוצר ואפילו כמצודה המגינה על העיר.

טאורמינה (Taormina)

העיירה היפהפייה טאורמינה, שנמצאת ממש בסמוך להר הגעש אטנה הנשקף ממנה במלוא הדרו, הייתה אחת הערים החשובות ביותר בסיציליה לאורך אלפי שנים. היא הייתה מהערים הבודדות שזכו לאוטונומיה גם תחת שלטון האימפריה הרומית, המוסלמים השקיעו מאמצים רבים על מנת לכבוש אותה בימי הביניים, וגם במאות השנים שאחר כך היא החליפה ידיים רבות. האתרים ההיסטוריים והמבנים היפהפיים שבה השתמרו בצורה מדהימה, וטיול בה מרגיש כמו קפיצה אל העבר. בין האתרים הללו ניתן למנות את ארמון קורבג'ה (Palazzo Corvaja), מזרקת הבארוק (Baroque Fountain) בכיכר הדואומו, ועוד. 

טארומינה הפכה במאה ה-19 ליעד נופש מועדף על אירופאים רבים, ובין השמות הגדולים שביקרו בה ניתן למנות את ניקולאי הראשון צאר רוסיה, גתה, אוסקר וויילד ועוד. זה היה גם המקום שבו כתב ניטשה את ספרו המפורסם, "כה אמר זרתוסטרא". היא התפרסמה בין היתר בשל צילומי העירום של הצלם פון גולדן, בשל כתביו של גתה על המקום ובשל ציוריו של גלנג את העיר. 

כשאתם מגיעים לכאן, אל תוותרו על ביקור בתיאטרון היווני העתיק והמשומר היטב, שהינו שם דבר בין האתרים התיירותיים של סיציליה. מדובר בפיסת עבר שהשתמרה בצורה מדהימה, והוא משמש עד היום להופעות וקונצרטים בתדירות גבוהה.

עמק המקדשים (Valle dei Templi)

באופן פרדוקסלי משהו, עמק המקדשים איננו עמק כלל. מדובר על אחד מהאתרים הארכיאולוגיים המרשימים ביותר בסיציליה ובאירופה כולה, והוא נמצא בכלל על רכס הרים בסמוך לעיירה אגריגנטו (Agrigento). זוהי אחת הדוגמאות היפות ביותר לגדולתה של האימפריה היוונית בעיר העתיקה, ועקב חשיבותו של המקום הוא הוכר על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית.

באתר נמצאים 7 מקדשים יווניים בסגנון דורי, שנבנו כולם בסביבות המאה החמישית לפני הספירה הנוצרית. בנוסף למקדשים נמצאים כאן גם שערים עתיקים, קטקומבות, מבני מגורים עתיקים ועוד. מלבד מקדש אחד (מקדש אולמפיון – Olympeion), שמותיהם של כל המקדשים ניתנו להם רק בתקופת הרנסאנס, הרבה אחרי שהם יצאו משימוש. כמובן שהמקדשים השונים נמצאים ברמות שימור שונות, אך הם בהחלט משמרים את ההדר של אחת האימפריות העוצמתיות ביותר של העת העתיקה.

עמק נוטו (Val di Noto)

העמק הזה הוא אתר חובה לכל מי שמגיע לסיציליה, במיוחד אם הוא או היא חובבים של היסטוריה ואדריכלות. היישובים בעמק הזה מהווים ריכוז כה מזוקק של אדריכלות בארוקית, עד שהם הוכרו בשל כך כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. הייחודיות הרבה של המקום מתאפיינת בכך שכל העיירות בו נחרבו כמעט (או לגמרי) עד היסוד ברעידת אדמה שפקדה את האזור בסוף המאה ה-17, וכולן נבנו מחדש בסגנון הבארוק ששלט באותה התקופה. החורבן של העיירות אפשר לאדריכלי הבארוק לממש את חלומם ולבנות ערים מאפס, בהתאם לסגנונות אדריכלות המבנה והנוף שהיו באופנה באותה התקופה.

יש בעמק הזה, המתפרש על פני קילומטרים רבים, מספר לא מועט של ערים ועיירות שנבנו בסגנון הבארוק לאחר רעידת האדמה. מומלץ לבקר בכמה מהן, אך אם אין לכם זמן נמליץ על העיירה נוטו (Noto) החדשה. העיר הזו נבנתה לאחר חורבנה של העיר העתיקה נטום (Netum), ואצולת העיר ומבני הדת עברו כולם לאזור החדש. אמני הבארוק והאדריכלים של התקופה ידעו לנצל היטב את הטופוגרפיה ההררית של היישוב ואת האוצרות הטבעיים שסביבו, ויצרו עיר מרהיבה ביופייה. בקרו הן בנוטו העתיקה והן בזו החדשה, וכך תוכלו לחוות שתי תקופות משמעותיות בחייה של סיציליה בפעם אחת.

אטרקציות ונקודות עניין בסיציליה

סיציליה מהווה מוקד משיכה משמעותי לנופשים מכל העולם, מכל הסוגים ומכל הגוונים. אי לכך, אין זה פלא שהיא לא מציעה למבקרים בה רק מוזיאונים ואתרים היסטוריים. יש עשרות אם לא מאות חופי רחצה בסיציליה, וחוף מונדלו שמתואר להלן הוא רק דוגמה. בנוסף, אי אפשר לבקר בסיציליה מבלי ללמוד על המאפיה הסיציליאנית, המאפיה המודרנית הראשונה בעולם, שמקורה בקורלאונה.

חוף מונדלו (Spaggia di Mondello)

עבור כל מי שאוהב חופים, חוף מונדלו הוא מקום חובה לבילוי. מדובר בחוף הפופולרי ביותר בפלרמו, בירת סיציליה, ולא בכדי. החוף היפהפה חובק את מפרץ מונדלו, ומשתרע בין הר פלגרינו והר גאלו (Monte Gallo). החוף נמצא כ-11 קילומטר ממרכז העיר, וניתן להגיע אליו ברגל או באמצעות תחבורה ציבורית. ההליכה אליו אמנם תיקח לכם כשעתיים עד שלוש, אך היא יכולה להיות מהנה ביותר אם בוחרים את המסלול הנכון.

הייחודיות של החוף היא בכך שהוא משלב שירותי חוף מתקדמים, יחד עם בתים בסגנונות שונים ואדריכלות שמזכירה כפר נופש אירופאי. החוף עצמו מתאפיין הן בחול לבן ויפהפה, והן במים צלולים כבדולח שצבעם טורקיז או ירוק מהמם. במהלך השנה החוף יחסית ריק, ולכן תוכלו ליהנות בו מאינטימיות מרבית. עם זאת, בחודשי הקיץ הוא הופך למרכז הבילוי האולטימטיבי של כל מי שבא לנפוש בפלרמו (ויש המון כאלה), כך שאל תצפו לשקט ושלווה. 

אם אתם מגיעים לפלרמו בקיץ ומחפשים שקט, יכול להיות שזה לא המקום האידיאלי עבורכם וכדאי שתמצאו חוף אחר. עם זאת, אם אתם מגיעים בכל זמן אחר, או מוכנים ליהנות מהאווירה התזזיתית והתוססת של החוף הקיצי, אל תבזבזו זמן והגיעו אליו בהקדם.

אטרקציות מים

בהיותה האי הגדול ביותר בים התיכון, סיציליה מתגאה ביותר מ-1,000 קילומטר של חוף. אי לכך, אין זה פלא שהיא מהווה מרכז בינלאומי לפעילויות מים וספורט ימי. תוכלו למצוא כאן מגוון עצום של אטרקציות מים, המתאימות לחובבי מים מכל הסוגים. הנה כמה דוגמאות:

הריביירה של הקיקלופים (Riviera dei Ciclopi)

היא יעד המושך אליו צוללים מכל העולם. היא נמצאת בשמורת הטבע הימית של העיירה Aci Trezza הסמוכה לקטניה (Catania), במרכז החוף המזרחי של האי, ומציגה בפני הצוללים בה עולם מופלא של גיאולוגיה געשית תת-ימית, שמקורה בהר אטנה שנמצא לא רחוק. שמה של הריביירה ניתן לה על בסיס האגדה היוונית, שגרסה שאת הסלעים השחורים שמזדקרים מהמים זרק הקיקלופ פוליפמוס, שניסה למנוע את בריחתו של יוליסס. 

שמורת הטבע סטניונה (Stagnone Nature Reserve)

נמצאת  ממש בצד השני של סיציליה, מעט צפונית לעיר מרסלה (Marsala). המפרץ של גני נקסוס (Giardini Naxos) שנמצא בה מתאפיין במים צלולים ויפהפיים, שקשה למצוא כמותם בסביבה הקרובה. תמצאו כאן מגוון עסקים שיאפשרו לכם לעשות פלייבורד או הברבורד על המים, חוויה שתמריץ לכם את זרימת הדם ומויעדת לחובבי אקסטרים. נוסף על כך, תוכלו לנצל את שהותכם בשמורת הטבע על מנת לבצע גלישת קייט, שהינה פופולרית במיוחד בחלקים הדרומיים יותר של השמורה, סמוך למרסלה.

אם אתם מעדיפים שיעשו את העבודה בשבילכם, בעוד אתם בעיקר נהנים מהמים ומהנוף, נוכל להמליץ על מצנחי ים (Parasailing) בחופי פלרמו (וגם בחופים אחרים ברחבי סיציליה). מזג האוויר הנוח מאפשר ביצוע של הספורט הזה לאורך רוב השנה, ומספר הספקים שיציעו לכם אותו עצום. זו ם הסיבה שהמחיר של האטרקציה הזו הוא לרוב סביר ונגיש לכל כיס. 

קורלאונה והמוזיאונים בה (Corleone)

כל מי שקרא את הספר (או ראה את הסרט שבא בעקבותיו) "הסנדק", מכיר את השם קורלאונה. שמה המפוקפק של העיירה הזו בא לה בהיותה עיירת הבסיס של רבות מהמאפיות הסיציליאניות, הידועות לשמצה בקנה מידה בינלאומי. המאפיות הכבידו ועוד מכבידות מאוד על האוכלוסייה המקומית (הן בקורלאונה והן בסציליה באופן כללי), והאינטראקציה בין התושבים לאנשי המאפייה איננה חיובית, בלשון המעטה. יום החירות, החל ב-11 באפריל, וקריאת רחוב בשם זה, מציינים את יום כליאתו של המאפיונר האגדי פרובנצאנו, שפעל במקום יותר מ-40 שנה. 

על אף העבר (וגם ההווה) המפוקפק שלה, העיירה ששוכנת במרכז סיציליה הפכה בשנים האחרונות ליעד תיירותי פופולרי. שני יעדים תיירותיים מעניינים במיוחד הם שני המוזיאונים המקבילים, מוזיאון המאפיה ומוזיאון האנטי-מאפיה. המוזיאונים הללו עוזרים לעיירה להתגבר על המורשת הבעייתית שלה, וזאת מבלי להתעלם ממנה ולהשאיר אותה מאחורי גבה. אין ספק שזה יכול להיות יום בילוי מעניין וממש לא שגרתי במסגרת הטיול שלכם בסיציליה.

אריצ'ה (Erice)

הכפר הקטן והימי-ביניימי הזה מהווה מוקד משיכה לתיירים מכל רחבי סיציליה, כאלו שרוצים לבלות יום רוגע בחיק ההיסטוריה והנופים המרהיבים הנשקפים מהכפר. הכפר שוכן על גבעה במערב סיציליה, מעט צפונית-מזרחית לטרפאני (Trapani). הטירה המרשימה על חומותיה, המבנים ההיסטוריים והמראות המרהיבים של הים התיכון הנשקפים מהכפר, כל אלו יכולים למלא עבורכם יום של טיול נינוח וכיפי.

Valle dei Templi
עמק המקדשים

פסטיבלים ואירועי תרבות בסיציליה

בהיותה נפרדת לחלוטין מבחינה פיזית מאיטליה, ובמשך רוב ההיסטוריה שלה אף לא קשורה אליה בשום צורה, אין זה פלא שבסיציליה התפתחו מסורות וחגיגות נפרדות וייחודיות לה, וגם אלה האיטלקיות נחגגות פה בצורה הסיציליאנית שלהן. יש המוני אירועים לאורך השנה כולה בכל רחבי סיציליה, דתיים (כלומר נוצריים) ולא דתיים כאחד. הבאנו כאן מדגם של כמה מהטובים והייחודיים שבהם, אך למתעניינים מומלץ לקרוא עוד.

קרנבל אצ'יראלה בקטניה (Carnivale Acireale)

בכל הערים באיטליה חוגגים את הקרנבל (Carnivale) בסוף ינואר עד אמצע פברואר, אך הקרנבל שנערך באצ'יראלה הוא המפורסם ביותר בסיציליה, בלי כל ספק. בובות הענק העשויות נייר, מופעי הרחוב והאווירה החגיגית, כל אלה הם משהו שלא תרצו לפספס.

פסטיבל פריחת השקדים (Sagra del Mandorlo)

בתחילת פברואר מתערבבים כאן שני פסטיבלים, ויוצרים הרמוניה כיפית במיוחד. הראשון הוא פסטיבל פריחת השקדים, שמציין את העצים הלבנים והיפים שפורחים כאן בכל מקום, והשני הוא פסטיבל הפולקלור הבינלאומי שנערך כאן בכל שנה. שלבו את הביקור בפסטיבל יחד עם עמק המקדשים, והרי לכם חוויה מושלמת.

פסטיבל האומנויות הבינלאומי של טאורמינה (Taormina International Festival of the Arts)

התיאטרון היווני (הגם שהוא באמת רומאי) של טאורמינה מארח בחודשי הקיץ פסטיבל בינלאומי מרשים במיוחד של מגוון אומנויות, החל מכוכבי פופ איטלקיים ובינלאומיים, עבור בשחקני תיאטרון מכל רחבי תבל וכלה בתזמורות קלאסיות שמופיעות כאן עם מיטב היצירות. בואו לטאורמינה בחודשים יולי עד ספטמבר, ולא תתאכזבו.

פסטיבל מורגנה (Festival di Morgana)

במשך שבועיים בחודש נובמבר בכל שנה, הופכת פלרמו בירת איטליה לבימת תיאטרון חיה. בכל פינה וכל רחוב תמצאו מופעים מרהיבים של תיאטרון בובות, בביצוע של טובי האמנים האיטלקים והבינלאומיים. הפסטיבל הזה נערך כבר יותר מארבעים שנה, ומעבר לעשר הבמות העיקריות שלו תמצאו בו גם שפע של דוכנים ומופעים קטנים יותר.

סוג אטרקציה

חוף ים

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

חוף מרהיב ביופיו הידוע בעיקר בשל צבי הים החומים אשר מטילים בו את ביציהם

סוג אטרקציה

נקודת עניין, מרחב ציבורי

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מזרקת הפילים וארמון הפילים הם שני אתרים מרכזיים בקטניה המהווים מוקדי תיירות מרכזיים ובעלי חשיבות היסטורית

סוג אטרקציה

אתר היסטורי

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

כנסייה מרהיבה מהמאה ה-13 לספירה הנחשבת לאחד מאתרי ההיסטוריה החשובים ביותר באזור זה של סיציליה

סוג אטרקציה

אתר היסטורי

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

תיאטרון רומי המתוארך לתקופת אמצע המאה ה-2 לספירה וכולל אלמנטים אדריכליים מגוונים

סוג אטרקציה

אתר היסטורי

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מבנה מרחצאות מסורתי אשר נבנה בין המאה ה-1 לספירה למאה ה-2 לספירה ועל חורבותיו ניצבת כנסיה

סוג אטרקציה

אתר היסטורי, נקודת עניין

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

אתר תיירות היסטורי ונקודת מפגש מרכזית עבור תיירים ותושבי העיר סביבו מסעדות וחנויות

סוג אטרקציה

טבע

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

שמורת טבע שנוצרה כתוצאה ממפגש בין מי נהר ללבה מהר הגעש. במקום קניון מרהיב, בריכות, גן זואולוגי ובוטני

סוג אטרקציה

נקודת עניין, מרחב ציבורי

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

עיירה קסומה לא רחוק מהר הגעש אתנה, עם חופים מדהימים וסמטאות קטנות ויפות שכיף ללכן בהן לאיבוד

סוג אטרקציה

אתר היסטורי

רמת מחיר

$

על האטרקציה

אתר ארכיאולוגי בו אפשר להתרשם ממקדשים עתיקים שהוקמו לאלים יווניים וחלקם השתמרו היטב. אחד מאתרי המורשת העולמית של אונסק"ו

סוג אטרקציה

אתר היסטורי

רמת מחיר

$

על האטרקציה

אתר מורשת עולמי של אונסק"ו ובו תמצאו את אחד מאוספי הפסיפס העתיקים, הגדולים והמרשימים בעולם

סוג אטרקציה

טבע

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

הר הגעש הגבוה והפעיל ביותר באירופה הוא אתר שלא כדאי לדלג עליו וחוויה מיוחדת במינה