5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

טיסות למילאנו

הכי פשוט, הכי זול, הכי משתלם - מזמינים טיסה עכשיו:

עיר האופנה, ההיסטוריה, התרבות והחיים האורבניים הנוצצים של איטליה מחכה לארח אתכם! מילאנו בירת חבל לומברדיה, שוכנת בצפון איטליה ונחשבת לבירת התעשייה האיטלקית, מה שהופך אותה למותג אופנה בקנה מידה בינלאומי כמו גם לעיר מרשימה ונחשבת שבה קיימים כמה מהמבנים והאתרים המרשימים ביותר באיטליה כגון: הדואומו (הכנסייה הראשית) ובית האופרה. הטסים למילאנו יזכו לבילוי מלא בעיר עם חיי לילה מפוארים, קולינריה ברמה גבוהה וכמובן שופינג.

בנוסף מתפקדת מילאנו כנקודת המוצא לטיולים בצפון איטליה ולהגעה ליעדים נוספים, כאשר שדות התעופה במילאנו הם בסיס המוצא של קונקשנים רבים ליעדים נוספים באיטליה כולה ובאירופה בכלל. 

flights to milan

שדות התעופה במילאנו

במילאנו קיימים שלושה נמלי תעופה בינלאומיים, כאשר שניים מהם נמצאים בתחומי העיר.

שדה התעופה מלפנסה (Milan Malpensa, MXP) – הגדול ביותר במילאנו והשני בגודלו באיטליה מבחינת כמות הנוסעים העוברת בו (כ-20 מיליון נוסעים בשנה).  

שדה התעופה לינאטה (Milan Linate, LIN) – השני בגודלו, הקולט טיסות מישראל שצפויות להמשיך ליעדים נוספים בקונקשן.

שדה התעופה ברגמו/ אוריו אל סאריו (Orio al Serio / Milano-Bergamo, BGY) – ממוקם מחוץ למילאנו עצמה בעיר ברגמו, המרוחקת ממילאנו כ-45 ק"מ. 

שדה התעופה מלפנסה

נמל התעופה המרכזי במילאנו ממוקם כ-50 ק"מ ממרכז העיר ונחשב ל"בסיס האם" של חברת הלואו קוסט איזיג'ט, המפעילה מערך טיסות ישירות רבות מהארץ במחירים אטרקטיביים מאוד, ומתגברת את פעילותה החל מחודש אפריל ועד סוף אוקטובר. 

בשל גודלו של השדה מבחינת כמות הנוסעים (השדה הגדול ביותר באיטליה הינו לאונרדו דה-וינצ'י פיומצ'ינו שברומא), מדובר בנמל תעופה מודרני ורחב מאוד עם שני טרמינלים, כאשר טרמינל מס' 1 הוא החדיש יותר ובדרך כלל טיסות הלואו קוסט של איזיג'ט וחברות נוספות נוחתות בו. שטאל חינמי מחבר בין שני הטרמינלים ופועל בתדירות של אחת לכל עשרים דקות. בעונה החמה והמתויירת מצטברים תורים ארוכים לשאטלים אלה (לפעמים גם של קרוב לשעה!) ולכן רצוי לקחת זאת לתשומת לבכם ולתכנן בהתאם את מסלול המעבר בשדה על פי הזמנים.

בשדה התעופה קיימות 6 חנויות דיוטי פרי. רק אחת מתוכן נמצאת בטרמינל 2 אך כולן ממוקמות לאחר שלב הבידוק. בנוסף תמצאו חנויות רבות ומגוונות של מותגים נודעים במחירים נמוכים (אם כי מדובר עדיין במותגים יוקרתיים): ארמני, ג'ורג'יו ארמני, גו'צי, בולגארי, ויקטוריה סיקרט ועוד. כמו כן עבור הנוסעים בטיסות ההמשך קיימת שמירת חפצים מוצלחת הפעילה בין השעות 22:00-06:00 בעלות של החל מ-3.5 אירו למשך 24 שעות. 

כך תגיעו ממלפנסה אל מרכז מילאנו

רכבת – משדה התעופה ניתן לעלות על רכבת מלפנסה אקספרס (Malpensa Express) מכל אחד מהטרמינלים ובתדירות של אחת לחצי שעה. זמן הנסיעה עד העיר הוא כ-35 דקות והנסיעה נחשבת לנוחה ונעימה. לעוצרים בתחנת קאדורנה ((Milano Cadorna, ניתן להמשיך עד היעד הסופי באמצעות קווי המטרו M1 ו-M2. הרכבת מפסיקה לפעול אחרי השעה 23:00 ולאחר שעה זו יש להתנייד בדרכים אחרות כמו מונית או אוטובוס. עלות הנסיעה ברכבת היא 13 אירו לכיוון או 20 אירו לכרטיס הלוך חזור. קיים גם כרטיס משפחתי או קבוצתי המעניק הנחה ומתאים להרכבים של שני מבוגרים ושני ילדים עד גיל 18, בעלות של 25 אירו. 

אוטובוס – תדירות האוטובוסים מוצלחת במיוחד (כל 20 דקות) ומחיר הנסיעה למרכז העיר הוא 10 אירו, או 13 אירו למגיעים לטיסת המשך בשדה התעופה לינאטה. אורך הנסיעה כ-40 דקות, אך בסופ"שים ובבקרים של ימי החול הנסיעה עשויה להתארך בשל פקקי התנועה. 

מונית – הדרך היקרה אך הנוחה ביותר, בייחוד למי שטס עם מספר מזוודות. התעריף לנסיעה משדה התעופה לעיר הוא קבוע ועומד על 90 אירו, כל עוד אתם משתמשים במוניות העיר מילאנו. מוניות מאזורים אחרים יפעילו מונה כנגד הנסיעה על מחיר התחלתי של 80 אירו, כאשר כל עוד התנועה פקוקה, המחיר ימשיך לטפס. אם אתם משתמשים במונית שכזו נסו לקבוע תעריף מראש ולהימנע מהפעלת המונה. גם באיטליה כמו אצלנו, מיקוח הוא דבר לגיטימי ביותר. 

שדה התעופה לינאטה

נמל תעופה משני וקטן יחסית למלפנסה אך נחשב ליעיל ונוח מאוד למגיעים למרכז העיר. המרחק בין מילאנו לשדה זה הוא כ-7 ק"מ בלבד. למרבה הצער, טיסות ישירות מישראל לא מגיעות אליו, אלא רק טיסות פנים אחרות מתוך איטליה וטיסות ממדינות אירופאיות אחרות. לכן ההגעה לשדה זה תתבצע רק אם תטוסו בקונקשן עם חברה אירופאית הנוחתת באמסטרדם, פריז, מדריד, מינכן ועוד כמה ערים שאתם ודאי מכירים או ביקרתם בהן בעבר, ומשם ממשיכה למילאנו. במקרה זה הטיסה שלכם תהיה ארוכה, אך סביר להניח שזולה יותר משמעותית. 

אמנם מדובר בשדה לא גדול, אך קיימות בו חנויות מותגים מפורסמות כמו הוגו בוס, סווטש, ברברי ועוד. החנויות מסודרות כך שחלקן נמצאות לפני הבידוק וחלקן אחרי. כמו כן כולל השדה שמירת חפצים בעלות של עד 5 אירו לפריט לכל היום. 

כך תגיעו מלינאטה אל מרכז מילאנו

אוטובוס – בשל הקרבה בין שדה התעופה מלינאטה למילאנו, קיימות מספר דרכים לנסוע באוטובוס: 

קו 73 המגיע עד כיכר סן באבילה  (San Babila) הנחשבת לנקודה מרכזית מאוד בעיר. בירידה בתחנה זו ניתן להתחבר לקו M1 של המטרו. תדירות הקו היא מידי 10 דקות והעלות היא 1.5 אירו. בנוסף מגיע קו זה ליעדים רבים נוספים בעיר כך שהוא עשוי להיות צפוף בשעות העומס. יש להקפיד על עליה לאוטובוס לכיוון סן באבילה ו-M1 ולא לכיוון ההפוך סן פליצ'ינו שלעתים הנוסעים מתבלבלים ביניהם. את הכרטיסים רוכשים בדוכן העיתונים של שדה התעופה או במכונת הכרטיסים הניצבת ליד התחנה, ויש צורך לתקף אותו עם העלייה לאוטובוס. כל כרטיס מתאים לנסיעה אחת נוספת במטרו וללא הגבלת נסיעות בקווי האוטובוס והטראם למשך 75 דקות מרגע התיקוף. 

אם יש לכם מילאנו פאס או מילאנו קארד, אתם זכאים לנסיעה חינם בקו זה.

קו 73X המהיר שמבצע מסלול נסיעה ישיר עם עצירה בתחנה אחת בלבד. קו זה פחות צפוף ויותר מהיר (כ-25 דקות נסיעה), אם כי בשעות העומס הזמנים עשויים להשתנות. קו זה מופעל רק באמצע השבוע ובין השעות 22:00-07:00. עלות הנסיעה גם כאן היא 1.5 אירו ואת הכרטיסים רוכשים באותם המקומות. 

Starfly – חברת האוטובוסים Autostradale כוללת קו המגיע משדה התעופה לתחנת הרכבת המרכזית ויוצא אחת לחצי שעה, בעלות של 5 אירו. הכרטיסים נמכרים בדוכן העיתונים או אצל הנהג ומשך הנסיעה בקו הוא כ-30 דקות. 

Malpensa Shuttle – שירות נסיעות מנמל מלפנסה העובר בשדה התעופה לינאטה וממשיך אל העיר, באורך נסיעה של כשעה. אם בבעלותכם מילאנו פאס או מילאנו קארד, אתם זכאים לנסיעה חינם. 

מונית – המוניות הן בעלות ממוצעת של 15 אירו ותלויות ביעד הנסיעה ומצב התנועה. עדיף להשתמש במוניות שנמצאות ביציאה מהטרמינל ולא מחוץ ליציאה, משום שהן יקרות בהרבה (סביב 70 אירו לנסיעה). יחד עם זאת, התורים למוניות עשויים להיות ארוכים מאוד בעונה התיירותית, בשעות הערב המקודמות בהן מתבצעות נחיתות רבות ולאורך שבוע האופנה בעיר.

שדה התעופה אוריו אל סריו (ברגמו)

שדה התעופה הסמוך למילאנו, אך הרחוק ביותר ממנה מבין השלושה, קרוי למעשה על שם העיר ברגמו, הרחוקה ממילאנו כ-45 ק"מ. למרות העובדה הזו, אל תפסלו אותו  בשל המרחק משום שהוא דומה במרחק שלו למלפנסה, הנמצא בתחומי העיר. אוריו אל סריו, שמו של השדה, ניתן לו על שמו של צייר איטלקי מפורסם מתקופת הבארוק שנולד וחי באזור זה. השדה קולט טיסות ישירות מתל אביב באופן שוטף ובייחוד את מערך הטיסות הרחב (גם הזול מאוד) של חברת הלואו קוסט ריינאייר. 

הדיוטי פרי של אוריו אל סריו כולל גם מוצרים בעלי מס מלא וגם מוצרים בתעריפי דיוטי פרי בחנות THE BEAUTY GATE ולכן שימו לב לכך בטרם ההגעה לקופה. בנוסף תמצאו בשדה מגוון חנויות מותגים מפורסמות כמו טימברלנד, ויקטוריה סיקרט, BOGGI ועוד. כמו כן קיימת גם בשדה זה שמירת חפצים מעולה, כאשר מזוודות עד 25 קילו הן בעלות יומית של 3 אירו ומזוודות השוקלות מעל 25 קילו יישמרו בעלות יומית של 5 אירו.

כך תגיעו מברגמו למילאנו

בהשוואה לשני השדות האחרים, ההגעה מברגמו למילאנו הינה מעט מורכבת יותר ופחות נוחה. ניתן להשתמש במונית או הסעה מוזמנות מראש דרך האינטרנט, אך מדובר בעלויות שעשויות להיות יקרות ולא בהכרח משתלמות ביחס לתחבורה הציבורית.

רכבת – לא קיימות רכבות משדה התעופה עצמו ולכן יש צורך לעלות על אוטובוס של חברת ZANI מהנמל לברגמו. הנסיעה בקו אורכת כעשר דקות והעלות היא 1.5 אירו. אופציה נוספת היא להגיע בשאטל או מונית עד לעיר ברגמו וממנה לתפוס רכבת עד מילאנו היוצאת אחת לחצי שעה או שעה, תלוי בלוח הזמנים היומי. עלות הנסיעה היא 5.5 אירו ומשך הנסיעה ברכבת הוא כשעה.

אוטובוסים – מחוץ לאולם הנוסעים המרכזי נמצאים כל קווי האוטובוס. קיימות מספר אפשרויות:

אוטובוס של חברת Autostradale היוצא למילאנו אחת לחצי שעה במהלך היום, עם פעילות לילית בתדירות נמוכה יותר. זמן הנסיעה ארוך – למעלה משעה ברוב המקרים. העלות היא 5 אירו וניתן לרכוש כרטיסים בשדה עצמו, או באתר האינטרנט של החברה.

אוטובוס של חברת ZANI – הקו כולל עצירה בתחנת המטרו Cascina Gobba של קו M2 הנמצא בצפון-מזרח מילאנו. המחיר הינו 9 אירו והכרטיסים ניתנים לרכישה בשדה או באתר החברה.

קווי אוטובוס נוספים יאפשרו לכם לנסוע בשאטלים עד לשדות התעופה לינאטה או מלפנסה, אך היזהרו מרכישה אינטרנטית הפעם, משום שזו מחייבת בשעה ספציפית. המגוון של חברות אלה הוא רחב ולכן אפשר לרכוש כרטיסים פשוט למה שיגיע קודם. 

מונית – נסיעה במונית יקרה מאוד ועלותה כ-100 אירו. 

טיסות לואו קוסט למילאנו

הישראלים נהנים ממערך טיסות עשיר במיוחד למילאנו, הכולל שתי טיסות לפחות מידי יום ותגבור כמות הטיסות בחודשים יוני-אוגוסט שנחשבים כעונת השיא. אמנם ניתן להשתמש במערך הטיסות היעיל והנוח של חברות התעופה אל על, ארקיע ואליטליה שיביאו אתכם בטיסה ישירה ללא קונקשן. קיים יתרון קל לאליטליה על פני השתיים האחרות בשל מסלולי הלואו קוסט הנוחים שהחברה מספקת, אך תמיד רצוי לערוך השוואת מחירים חכמה לפני ההזמנה ולבדוק את זמני הטיסה, תנאי מסלול הלואו קוסט (לארקיע ואליטליה יש מספר מסלולי בחירה) והעלויות פר תאריך. 

לאלה מכם שמעדיפים לקצץ במחירים ולטוס עם קונקשן מיעד נוסף, ניתן להשתמש בחברות האירופאיות הרבות שינחיתו אתכם בעיר אחרת באירופה וממנה למילאנו, מה שיאריך את הדרך אבל יעניק לכם מחיר נמוך וגם אופציה לסיבוב בעיר נוספת, כל עוד יש מספיק זמן. עלות הטיסה בלואו קוסט עם קונקשן היא 300-150 דולר ב"קצוות העונה" – אפריל-מאי וספטמבר-אוקטובר, כאשר המחיר בעונת השיא (יוני-אוגוסט) יכול לטפס עד ל-400 דולר. בעונה מאפשרות חלק גדול מהחברות לשלוח מזוודה לבטן המטוס ללא תוספת תשלום. 

הבולטות ביותר בשיטה זו הן חברות הלואו קוסט המפורסמות ריינאייר ואיזיג'ט שנמצאו כזולות במיוחד, אך מומלץ בכל מקרה לבצע השוואת מחירים על פי תאריך משום שגם לחברות כמו פגסוס, בלו אייר ולוט יכולים להיות מחירים אטרקטיביים סביב תאריכים מסוימים, בעיקר מחוץ לעונת הביקוש. לדוגמה, דיל משתלם מאוד שמצאנו היה לחודש נובמבר, הנחשב לקר יחסית אך עדיין מאפשר מפגש עם ימים נוחים מאוד לטיולים – דרך חברת איגיאן איירליינס הכולל קונקשן למשך 10 שעות באתונה ובעלות אטרקטיבית ביותר של 170 דולרים לכרטיס בודד הלוך-חזור.