מוזיאון האופרה דואומו

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Museo dell’Opera del Duomo

רובע / שכונה: סן ג'ובאני

בצד הצפון מזרחי של כיכר דומו המרכזית, בלב המרכז ההיסטורי של פירנצה, נמצא אחד האתרים ההיסטוריים החשובים ביותר באיטליה, הכולל בתוכו מאות יצירות מופת איטלקיות. מוזיאון האופרה של פירנצה הוא אתר שהוא בגדר חובה לביקור, במיוחד לחובבי אומנות והיסטוריה וכן למי שביקר במבני הדת הסמוכים, כדי להבין את הסיפור של ההיסטוריה הנוצרית בפירנצה בשלמותו.

קצת על ההיסטוריה של המקום – המקום נפתח לראשונה בשנת 1891, מאז עבר מספר חידושים והעשיר את האוסף שבו ללא הרף. המבנה מרשים ורחב ידיים, הוא מורכב מ-25 חדרים, הפרושים על 3 קומות, בשטח כולל של כ-6,000 מטרים רבועים. מדובר בממלכת פסלים אדירה, הממוקמת במיקום אסטרטגי- בסמוך לקומפלקס מרכזי ותיירותי מאוד בעיר, הכולל כמה מבני דת – הקתדרלה Santa Maria del Fiore, הבפטיסטריום של San Giovanni ומגדל הפעמון של Giotto.

בשנת 2015, לאחר שנתיים של עבודות שיפוץ שכללו הרחבה וארגון מחדש, המוזיאון נפתח בשנית, מרשים הרבה יותר. מעל 750 יצירות מוצגות במוזיאון, אלו הגיעו מתקופה המתפרשת על מעל 700 שנים. הסגנונות האמנותיים של המיצגים במוזיאון מגוונים- החל מרנסנס ועד ימי הביניים, כך גם החומרים מהם נוצרו – שיש, ברונזה, כסף ועוד. המקום מארח את יצירותיהם של אומנים רבים, מפורסמים ומוערכים מאוד. מרבית היצירות במוזיאון הגיעו מן המבנים השכנים והמרשימים. 

מה יש לראות – תוכלו לראות במקום את היצירה המפורסמת של מיכלאנג’לו, “The birth of David”. יצירה אגדית נוספת שלו שמוצגת במקום היא “Florence Pietà”. מיכלאנג’לו החל להכין את הפסל הידוע כשהיה כבר זקן מאוד ביחס לימים של אז, מעל גיל 70. מדובר בפסל מרהיב בסגנון רנסנס. הפסל מציג שלוש דמויות שאוחזות בגופתו השרועה של ישו. לאחר שמונה שנים של עבודה, מסיבה שלא ידועה עד היום, האומן ניסה להרוס את הפסל. ניתן לראות סימנים המרמזים לכך על פני המיצג שבמוזיאון.

מוזיאון האופרה דומו הוא גם ביתן של יצירות רבות של האומן הידוע דונטלו, בהן – “Creation of Eve”, “Beardless Prophet”, “Evangelist”, “Jeremiah” ואחת מהיצירות האהובות ביותר במוזיאון, הפסל המפורסם “Penitent Magdalene”. שמות מפורסמים נוספים שניתן לראות מיצגים שלהם הם בין היתר Luca della Robbia, Antonio del Pollaiuolo ו-Nanni di Banco.

היצירה הידועה ביותר המוצגת במוזיאון האופרה היא “Gates of Heaven”. אלו הן הדלתות המקוריות שנלקחו מאחד השערים של הבפטיסטריום של סאן ג’ובאני, שיצר לפני מאות שנים האומן Lorenzo Ghiberti.

איך מגיעים – ניתן להגיע באוטובוס, קו 6 לתחנת Vecchietti או קו 22 לתחנת Santa Maria Maggiore. כתובת המקום היא Via della Canonica 1.

זמני פתיחה – ימים שני עד שבת בשעות 9:00-19:30. ימי ראשון בשעות 9:00-13:30. יש לשים לב כי זמני הפתיחה משתנים סביב חגים נוצריים וכדאי לבדוק לפני הביקור באתר האינטרנט הרשמי של המקום. 

השעות ההמוניות ביותר במוזיאון הן שעות הצהריים, אך בדרך כלל העומס לא מוגזם ולא באמת מפריע לביקור. אם בכל זאת תרצו חוויה שקטה יותר מומלץ להגיע בשעות הבוקר.

מחירים – כרטיס כניסה לאתר עולה 18 אירו ומשלב בתוכו גם כניסה לאתרים הסמוכים: הקתדרלה, מגדל הפעמון והבפטיסטריום. הכרטיס תקף למשך 72 שעות.

סיורים מאורגנים רבים עוברים במוזיאון וכן בקומפלקס המבנים בכיכר דומו. מחיר ממוצע של סיור בקומפלקס הוא כ-20 אירו. הסיורים נערכים בקבוצות, הם מאפשרים לדלג על התורים בכניסה ולעיתים גם כוללים טעימות יין, כך שזה משהו שכדאי לבדוק. 

Museo dell'Opera del Duomo

סוג אטרקציה

מוזיאון

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

$$

WIFI

לא

הזמנה מראש

כן

טלפון

+39 055 230 2885Sailko
לא נמצאו אטרקציות