פשוט איטליה

כנסיית סנטה מריה מיראקולי

Santa Maria dei Miracoli

רובע / שכונה: קאנארג'ו

איטליה ידועה באתרים היסטוריים ותרבותיים רבים, וכמובן גם בכנסיות מפוארות ועתיקות. אחת מהן היא כנסיית סנטה מריה מיראקולי שבעיר ונציה, או בשמה המלא – "כנסיית הניסים סנטה מריה". הכנסייה ממוקמת ברובע Cannaregio שבעיר, היא מסתתרת בפינה שקטה בסמוך לגשר Rialto המפורסם. בניגוד לרוב הכנסיות בעיר, שמשלבות בעיצובן כמה סגנונות ועוצבו על ידי אמנים שונים, כנסייה זו נבנתה על ידי אמן יחיד, בסגנון עקבי ורציף. כנסיית סנטה מריה מהווה את אחד המיצגים החלוציים והמרהיבים ביותר של תקופת הרנסנס הוונציאני. עוד שם שזכתה לו הכנסייה הוא "כנסיית השיש" (Marble Church), זאת משום שרוב קירותיה עשויים מאבני שיש צבעוני, שמשתקף במי התעלה שלפניה ומקנה לה מראה ייחודי ומרשים מאוד.

קצת היסטוריה כנסיית סנטה מריה נבנתה לאורך שנות השמונים של המאה ה-15, על-ידי אמן ותיק וידוע בעיר בשםPietro Lombardo. לימים אותו אמן הפך לאחד מגדולי האבות המייסדים של אמנות הרנסנס. המבנה הססגוני יועד להיות מוקדש לבתולה מרי, ולבנה הקדוש כמובן. במאה ה-15 הבתולה מרי הייתה ידועה באיטליה הקתולית בזכות ניסים מופלאים שהמאמינים האמינו שהיא חוללה (ומכאן הגיע השם). תרומות רבות ונדיבות הגיעו ממאמינים אדוקים לסייע לבנות את המבנה האלגנטי, שהפך לאחר בנייתו לסמל גאווה של העיר. המבנה שרד תקופות ושלטונות שונים באיטליה. מאות שנים לאחר מכן, במשך תקופה של 10 שנים (בשנים 1987-1997) ארגון בשם "Save Venice" שיפץ את המקום מן היסוד, בעלות של לא פחות מ-4 מיליון דולר. 

מה יש לראות – המבנה של הכנסייה נראה כאילו נלקח מסיפור אגדה. לכן לא פלא שהוא משמש כמקום אהוב במיוחד לערוך חתונות בעיר. המרחב הפנימי של הכנסייה צבעוני לא פחות משטחה החיצוני ומקושט בחלונות צבעוניים ובאבני שיש גדולות בצבעי ורוד, לבן ואפור – צבעים טיפוסיים לתקופה. המקום אינו גדול אך עשיר באמנות ובהיסטוריה, תוכלו לשוטט ברחביו ולצפות ביצירות אמנות של אמנים רבים- פסלים וציורי פורטרט של נביאים וקדושים נוצריים וכן במזבח מפואר שנבנה לכבוד הבתולה מרי.

אטרקציות מרכזיות באזור – הכנסייה ממוקמת בלב העניינים של ונציה התיירותית, בסמוך לאתרים היסטוריים ותרבותיים רבים. תוכלו לשלב טיול בסביבה עם יעדים כמו- הספרייה המפורסמת מרסיאנה (Biblioteca Marciana), בזיליקת סן מרקו המפוארת (Basilica di San Marco) והמגדל מוזיאון ההיסטורי ארסנל (Arsenale). אם הטיול הרגלי עשה אתכם רעבים או צמאים, תשמחו לדעת שיש באזור לא מעט ברים ומסעדות איכותיות.

מחיר – כרטיס כניסה לאתר עולה 3 אירו. 

זמני פתיחה  הכנסייה פתוחה למבקרים בימים שני עד שבת. שעות הפתיחה הן 10:30-16:30. שימו לב שהכניסה המאוחרת ביותר תותר עד כ-10 דקות לפני מועד הסגירה.

איך מגיעים אוטובוס מים (Vaporetto) לתחנת Rialto הסמוכה.

Santa Maria dei Miracoli
Didier Descouens

סוג אטרקציה

אתר היסטורי

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

$

WIFI

לא

הזמנה מראש

כן

טלפון

+39 041 523 5293

סוג אטרקציה

מוזיאון

רמת מחיר

$

על האטרקציה

אוסף עצום בגודלו של אומנות ונציאנית – יעד חובה בטיול לוונציה, במיוחד עבור חובבי היסטוריה ואומנות

סוג אטרקציה

נקודת עניין, מרחב ציבורי

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

המפורסם מבין הגשרים שמעל תעלות ונציה היפה – בגובה של 11 מ' מעל תעלת ריו-פלאזו

סוג אטרקציה

אתר היסטורי

רמת מחיר

$

על האטרקציה

התגלמות היופי הוונציאני במלוא הדרו – אחת האטרקציות המרכזיות של העיר ושל איטליה כולה

סוג אטרקציה

נקודת עניין, מרחב ציבורי

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

הכיכר המרכזית בוונציה. מרכזת בתוכה כמה מהמבנים החשובים בעיר - וגם הרבה יופי