מוזיאון הזכוכית

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Museum of Glass

רובע / שכונה: מוראנו

לא רחוק מוונציה נמצא האי מוראנו. 2 ק”מ מפרידים בין האי לבין העיר והמרחק הזה היה קריטי מאד בהתפתחות של מוראנו ובהפיכתו למרכז עולמי של ייצור זכוכית ואומנות בזכוכית.

האמת היא שזאת היתה פעם ונציה שבה שכנו כל נפחיה זכוכית, אלא שזכוכית, אתם בוודאי יודעים, מייצרים עם אש ועם אש לא משחקים. אז במאה ה-13 כל יצרני הזכוכית קיבלו הוראה לעבור לאי מוראנו. מספיק רחוק מוונציה ועם המון מים מסביב – ככה שסכנת השריפה תישאר רחוקה מהעיר.

די מהר הפך המקצוע הזה לפופולרי בקרב אנשי האי ועם הזמן מוראנו הפך להיות למרכז יצור מוצרי זכוכית שמוכר בכל אירופה ואפילו בעולם. מוצרי הדגל של מוראנו היו המראות וחרוזי הזכוכית. אחר כך היו אלו הנברשות שהפכו את מוראנו למותג.

מאז העולם השתנה קצת, חומרים אחרים זכו לפופולריות וזכוכית מיוצרת בדרכים תעשייתיות יותר. תושבי מוראנו מצאו תחומי עיסוק אחרים, אבל גרעין נאמן של נפחי זכוכית המשיך לגור ולפעול בעיר. גם היום, כמה אלפי תושבים ממשיכים להגיע כל בוקר אל בתי המלאכה, שם הם מעצבים מוצרי זכוכית.

עם היסטוריה כזאת, כמעט מתבקש שבאי יקום מוזיאון שמספר את הסיפור של התעשיה שעשתה למוראנו שם עולמי. במוזיאון, שנמצא ממש במרכזו של האי, אפשר ללמוד על תהליך יצור הזכוכית – מתחילתו ועד סופו, להכיר ולהבין מה קורה בכל אחד מהשלבים ואפילו לצפות בנפחים בפעולה. 

בשתי הקומות של המוזיאון אפשר למצוא גם תצוגות של אמנות בזכוכית ופריטים מיוחדים שעשויים מזכוכית מתקופות שונות בהיסטוריה – כשהמוצלחים ביותר הם מוצגים מתור הזהב של הזכוכית במוראנו (במאה ה-16). בחצר המוזיאון יש אוסף גדול של מיניאטורות מזכוכית. 

זהו אחד ממוזיאוני הזכוכית המפורסמים בעולם ואם הגעתם לאי ואתם עם ילדים – אל תוותרו על ביקור במקום. ילדים אוהבים במיוחד לצפות בתהליך ניפוח הזכוכית ונהנים מהביקור.

גם אם לא יצא לכם להיכנס לביקור במוזיאון, תמיד אפשר לעבוד באחד מבתי המלאכה באי ולראות את הנפחים בפעולה. כמובן שיש חנויות זכוכית של אמני מוראנו, שם אפשר לרכוש מזכרות או סתם להתרשם מהיופי של העבודות.

המוזיאון פועל מדי יום בין השעות 10:30 ל-18:00. בתקופת החורף, בין נובמבר לאפריל, המקום נסגר מוקדם יותר, בשעה 16:30. מחיר של כרטיס למבוגר עומד על 10 אירו. ילדים וסטודנטים משלמים מחיר מופחת של 7.5 אירו לאדם.

סוג אטרקציה

מוזיאון

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

$

WIFI

לא

הזמנה מראש

כן

טלפון

+39 041 739586
לא נמצאו אטרקציות