תיאטרון לה סקאלה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Teatro della Scala

רובע / שכונה: העיר העתיקה

ממש לא חייבים להיות חובבי אופרה מושבעים או אפילו חובבי תיאטרון כי להגיע לביקור בלה סקאלה. מדובר כנראה בבית האופרה החשוב בעולם וגם אחד מהאולמות המוכרים ביותר. המקום מוגדר כפסגת השאיפות של זמרים, שחקנים, רקדנים, מוזיקאים ומנצחים רבים, שחולמים לעלות על הבמה עליה הופיעו גדולי המוזיקה לאורך מאות שנים. ככה שגם אם פאבארוטי הוא לא הזמר החביב עליכם, ואתם לא מזמזמים את נישואי פיגרו מתוך שינה, עדיין תוכלו למצוא המון עניין בלה סקאלה.

אפשר כמובן לרכוש כרטיס לאחת ההופעות שמתקיימות במקום. אבל כרטיסים אלו מומלץ להזמין מראש. אם אין לכם סבלנות או תקציב לצפות באופרה, כדאי לפחות לערוך סיור בבניין במהלך היום, כשאין הופעות. יופיו של המבנה והתיעוד של ההיסטוריה שהתרחשה בו הם סיבה מספיק טובה להגיע. 

בית האופרה נוסד בשנת 1778 ותוכנן על ידי האדריכל האיטלקי הנודע ג’וזפה פיירמריני. המבנה המרשים נשרף פעם אחת ושוקם ואז שוב נהרס, במלחמת העולם השניה, כשניזוק בהפצצות. הוא שופץ ונפתח מחדש.

המבנה עצמו גדול מאד ואלגנטי ויש בתוכו מוצגים שמספרים על עברו של לה סקאלה. אפשר למצוא שם תלבושות, חלקי תפאורה ופסלים. התחושה שנמצאים בתוך מקדש ברורה מהרגע הראשון. בתוך המבנה שוכן גם מוזיאון התיאטרון.

גולת הכותרת של הביקור היא אולם ההופעות המרכזי. הוא מכיל 2,000 מקומות ישיבה שמתחלקים בין האולם עצמו ויציעים עליונים שמגיעים לגובה רב. העיצוב של האולם מפואר ומלכותי, כיאה למקום שהופיעו בו ג’וזפה ורדי, ג’יאקמו פוצ’יני, ארתורו טוסקניני ומריה קאלאס ועוד אגדות מוזיקה קלאסית רבות.

אם אתם רוצים לראות הופעה אבל אין לכם כרטיס, מומלץ לשאול בקופות בשעות הבוקר, לעיתים נמכרים כרטיסים מוזלים להופעות באותו היום.

סוג אטרקציה

תרבות, הופעות

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

$

WIFI

לא

הזמנה מראש

כן

טלפון

+39 02 8879 7473
לא נמצאו אטרקציות