פיאצה דל דואומו

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Piazza del Duomo

רובע / שכונה: העיר העתיקה

פיאצה דל דואמו, היא למעשה כיכר העיר של מילאנו – הכיכר בה שוכנת קתדרלת דואומו והפסל המפורסם של ויוטרו עמנואלה. כיכר שנמצאת ממש בלב ליבה של העיר – גיאוגרפית ותרבותית. 

מדובר כאן באתר שאף תייר במילאנו לא מוכן לפספס, אבל בגדול בכלל מדובר במקום מגוריו של הארכיבישוף של מילאנו (זה, אגב, מה שמבדיל את הקתדרלה מכנסיה רגילה – הנוכחות של הארכיבישוף).

קתדרלת דואמו היא הקתדרלה הגדולה ביותר באיטליה ובין הקתדרלות הגותיות הגדולות בעולם. זאת עובדה הגיונית למדי, כשמגלים שלקח 600 שנה לבנות אותה. המבנה עצמו מצופה שיש לבן ומי שחובב ארכיטקטורה יוכל לזהות שם לא מעט סגנונות מתקופות שונות (נשמע הגיוני כשלוקח מאות שנים לסיים את הבניה).

הקתדרלה יכולה להכיל 40 אלף מתפללים – מספר אדיר לכל הדעות – וגובהה מעל מאה מטרים. מבפנים המבנה לא שונה באופן מהותי מקתדרלות אחרות (למעט הגודל, כמובן), אבל יש בה עבודות אמנות רבות שמוצגות לקהל הרחב. אם תרצו לעלות על הגג המחודד, להתפעל מהפרטים וההשקעה שיש בגג המבנה ולחזות במילאנו מזווית יוצאת דופן ויש שיאמרו אפילו עוצרת נשימה, תצטרכו לשלם (12 אירו). מי שיש להם אנרגיה ורוצים לשלם מחיר מופחת (7 אירו), יוכלו לבחור לעלות ברגל.

בין הדברים שאסור לפספס בפיאצה דל דואמו, חוץ מהקתדרלה כמובן, הוא הפסל של ויטוריו עמנואלה השני, שהיה המלך הראשון של איטליה המאוחדת, רוכב על סוס. פסל מרשים לכל הדעות. מלבד התפקיד המרכזי שהוא ממלא בהיסטוריה של איטליה, על שמו של ויטוריו עמנואלה השני נקרא גם הקניון הראשון בעולם “גלריית ויטוריו עמנואלה השני”. מדובר בקניון מרשים ומפואר שנבנה במאה ה-19 ופעיל עד היום. הקניון נמצא ממש סמוך לפיאצה דל דואומו ושווה ביקור אם כבר הגעתם עד הלום.

אם הסתקרנתם ממש מהקתדרלה, תוכלו להיכנס למוזיאון שמנציח את ההיסטוריה שלה ותהליך הבניה הארוך וכולל עיצובים שונים, סרקופגים פסלים ומודלים.

סוג אטרקציה

אתר היסטורי, נקודת עניין

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

$

WIFI

לא

הזמנה מראש

כן

טלפון

+390272023375
לא נמצאו אטרקציות