ויה דל קורסו

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Via del Corso

רובע / שכונה: המרכז ההיסטורי של פירנצה

רחוב ויה דל קורסו הוא אחד הרחובות המרכזיים במרכז ההיסטורי של פירנצה ובפירנצה בכלל. ברחוב מגוון רחב של חנויות אופנה, דוכנים, מסעדות, בתי קפה, גלידריות ועוד, לצד מבנים עתיקים הניצבים בו עוד מימי הביניים. מהרחוב יוצאים רחובות קטנים יותר וסמטאות, שגם בהם ניתן לחזות במבנים היסטוריים לצד חנויות מותגים יוקרתיות. 

כיאה לפירנצה, כל מבנה עתיק מספר סיפור מרתק ולכן כדאי להקדיש למקום כשעתיים לפחות כדי לאפשר לעצמכם לשוטט בנחת בסמטאות וללמוד על ההיסטוריה המעניינת של האזור, שמגיעה גם ל-2,000 שנה אחורה ולמעלה מכך. כמובן שאם הגעתם למטרות שופינג, הקדישו לרחוב קצת יותר זמן, מכיוון שההיצע בו עצום. 

הרחוב נפרש ממזרח למערב ונקודת המוצא שלו מתחילה בקשת הניצחון של פיאצה דלה רפובליקה. הרחוב משובץ בשרידים גבוהים של מבנים עתיקים, ששימשו בימי הביניים כמקום המגורים של התושבים המקומיים, שהשתמשו בהם גם כמקום מחסה או התקפה, אם חזו במבקרים בלתי רצויים מתקרבים אליהם. 

ברחוב היוצא מוויה דל קורסו (Via Sant’Elisabetta) תוכלו לראות את מלון Brunelleschi המקסים, המתהדר במבנה גבוה ומעוגל בשם “טורה דל פאליאצה” (מגדל הקש), הקרוי על שם דרגשי הקש ששימשו את האסירים ומאוחר יותר האסירות, ששהו בו בימי הביניים. בהמשך ויה דל קורסו תגיעו לכנסייה ימי-ביניימית מעניינת המכונה בשם La Chiesa di Dante (“הכנסיה של דנטה”), על שם המשורר המקומי הנודע שחיבר את “הקומדיה האלוהית” ופגש בכנסיה את אהבת חייו, שקברה שוכן באותה כנסיה ממש. במרחק הליכה קצר מהכנסיה תגיעו למוזיאון דנטה העוסק בהיסטוריה המרתקת של פירנצה בתקופת ימי הביניים. 

שופינג ואוכל בויה דל קורסו

ויה דל קורסו מציע לא רק מגוון עצום של חנויות בגדים, נעליים, תיקים וקוסמטיקה ברמות שונות של יוקרה ומחירים. הרחוב משופע גם בבתי קפה, מסעדות וגלידריות טוסקניות, רובם ברמה מצוינת, להבדיל מכמה מלכודות תיירים שחבל לבזבז בהן כסף. 

חלק מהחנויות, המסעדות ובתי הקפה ממוקמים ברחוב צדדיים של ויה דל קורסו, ולכן הרשו לעצמכם “ללכת לאיבוד” בזמן השיטוט בו. סביר להניח שתמצאו את עצמכם מול בוטיק יוקרתי או מסעדה מפתיעה. 

Via del Corso

סוג אטרקציה

נקודת עניין, מרחב ציבורי

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

ללא תשלום

WIFI

לא

הזמנה מראש

טלפון

לא נמצאו אטרקציות