השכרת רכב בורונה

אם עד היום הטיולים שלכם התרכזו בערים עצמן, הנה הצעה שלא תוכלו לסרב לה – אחרי שהייתם ברומא, בפירנצה ואולי אפילו במילאנו, כדאי הלרחיב את היריעה לכיוון טיול קצת שונה בנסיעה הקרובה שלכם לארץ המגף. אחת מההמלצות הכי טובות שתוכלו לקבל היא לקחת טיסה לוורונה שנמצאת בחבל ונטו (Veneto) בצפון המדינה (יש לשם טיסות ישירות בעונות מסוימות בשנה) ולקחת רכב שכור. אם יהיה לכם רכב שכור תוכלו ליהנות, מצד אחד, מביקור בעיר הקסומה של רומיאו ויוליה, אך מצד שני, תוכלו גם לצאת החוצה, לתור באזור ולהכיר את המקומות הכי יפים שיש בצפון איטליה. מבחינת עונות השנה, אזור ורונה תמיד מקבל את פני התיירים עם נופים יפים, כך שבין אם אתם אוהבים את הקור ובין אם אתם אוהבים חום, ורונה היא יעד מוצלח. 

car rental in verona

נסיעה קצרה שלא תצטערו עליה 

אחת מההמלצות הכי טובות לטיולים באזור של ורונה היא לקחת את הרכב השכור אחרי ביקור בעיר ולנסוע מרחק של כ-73 ק"מ אל לאגו די גארדה (Lago Di Garda). מדובר על נסיעה של כשעה וחצי ובסופה תגיעו לאגם המפורסם ביותר במדינה. האגם יפה בכל עונות השנה אך אם תגיעו לכאן באביב או בקיץ תוכלו ליהנות, בין היתר, מהמים עצמם ומסוגים של פעילות ימית. מעניין לראות שהטיול הזה מתאים לא רק לזוג רומנטי שרוצה לנוח ולנפוש אלא גם למשפחות שלמות. לכן זה פחות משנה עם מי אתם מגיעים לטיול הזה – העיקר שתגיעו. באגם עצמו תוכלו לחנות את הרכב אך כדאי גם להקיף אותו שכן חלק מהיופי טמון  בלנסוע סביבו ופשוט ליהנות מנופו הקסום. 

טיול יום לוונציה 

אנשים שמגיעים בפעם הראשונה בחיים לאזור צפון איטליה רוצים, ובצדק, לראות גם את ונציה. ונציה היא אולי העיר הכי רומנטית בעולם כולו, כך שאם כבר הגעתם לוורונה ושכרתם רכב, למה שלא תשקיעו קצת ותרחיקו גם לוונציה? המרחק בין ורונה לוונציה עומד על כ-116 ק"מ, כלומר, תוך שעה וחצי של נהיגה תגיעו לאחת מהערים הכי מיוחדות באיטליה. אמנם לא תוכלו להיכנס עם הרכב השכור שלכם אל תוך שטחה של העיר הצפה (כי פשוט אין שם יותר מידי כבישים…) אולם יש מספיק מקומות מחוץ לעיר שבהם תוכלו להחנות את הרכב. יש אפשרות להגיע מוורונה לוונציה גם ברכבת, אך אם חשוב לכם ליהנות מהעובדה שאתם לא תלויים באף אחד ובשעות הפעילות של הרכבת, נהיגה ברכב פרטי היא פתרון נהדר. 

איזה ביטוחים כדאי לעשות כששוכרים רכב בוורונה? 

האמת היא, שאם תעשו חיפוש קצר בנושא, אתם תגלו שיש לא מעט חברות השכרת רכב בעלות שם עולמי שפועלות גם באזור ורונה, כמו באזורים מרכזיים אחרים באיטליה. זה אומר שבהחלט כדאי לבדוק באיזו חברה אתם בוחרים ומה יש לה בדיוק להציע לכם. כמו כן, יש תחרות לא קטנה בין חברות ההשכרה השונות, מה שמוביל לא אחת למבצעים מיוחדים שמנסים לצוד את הכיס שלכם. חשוב מאוד לקחת בחשבון שהמחירים שאתם רואים הם לרוב לא המחירים הסופיים. יהיה עליכם להוסיף, כמעט תמיד, תשלומים שונים עבור עוד נהג ועבור ביטוחים שונים. זכרו: למרות שיש פיתוי לבחור את החברה שנותנת את המחיר הכי טוב שיש ולמרות הרצון לחסוך, המקום האחרון שאתם רוצים לעשות זאת הוא על הביטוח, ורצוי שיהיה הכי מקיף שניתן. כך תשתחררו מהדאגה לגבי השאלה מה תעשו אם יהיה לכם פנצ'ר או כל תקלה אחרת. עוד טיפ קטן שכדאי לקחת אתכם לדרך, זו העובדה שרצוי מאוד לבצע את הזמנת הרכב באינטרנט, ועדיף גם לעשות זאת כמה שיותר זמן מראש. בעונות התיירותיות עלול להיות קשה להשיג רכב לתאריכים הדרושים לכם, פשוט כי יש עומס רב. לכן, רצוי לדאוג לכך מראש וכך להיות בטוחים שיהיה לכם רכב וכי הטיול ייצא לפועל בדיוק כמו שתכננתם. 

איפה חונים בוורונה? 

בין אם אתם מתכוונים להיכנס עם הרכב השכור שלכם לתוך העיר ובין אם אתם חושבים לנסוע אתו בעיקר לכל המקומות מחוץ לעיר, יש עוד סוגיה חשובה והיא החניה. מדיניות החניה בערי איטליה (ובכלל באירופה) עלולה להיות קשוחה, גם כאשר מדובר ברכב שכור, ואם תחנו במקומות אסורים לא רק שאתם עלולים לסיים את הטיול עם קנס גדול שיגיע אליכם בדואר אחרי שבכלל תשכחו שהייתם באיטליה, אלא גם עלולים לגרור לכם את הרכב. לא נעים. לכן, מומלץ מאוד לבדוק שאתם מבינים את ההוראות ואת החוקים. לא חסרים תיירים שחזרו מטיולים מופלאים באיטליה ואחרי זמן רב קיבלו קנסות שמנים מאוד הביתה, כך שרצוי לעשות הכול כדי להימנע מכך. בנוסף, אם יש לכם שאלות בנושא הזה תוכלו לשאול את הנציג שייתן לכם את הרכב השכור. ברוב המקרים בחברות השכרת הרכב תפגשו איטלקים דוברי אנגלית כך שאין בעיה לתקשר איתם בצורה טובה גם אם אינכם דוברים איטלקית. כמו כן, אם אתם רוצים להבטיח שהטיול שלכם בוורונה לא יכלול בזבוז זמן כי טעיתם בדרך, אנחנו ממליצים לכם כן להוסיף להשכרת הרכב גם מערכת ניווט מובנית. זה נכון שיש לכולנו מערכות ניווט גם בטלפונים ניידים אך לא על כל צלע הר באיטליה יש קליטה ולכן עדיף שיהיה לכם גיבוי לעניין הזה.