5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

הבית של יוליה

Casa di Giulietta

רובע / שכונה: רחוב Via Cappelo

ברוכים הבאים לבית המפורסם ביותר בוורונה, ויתכן שאף באיטליה כולה. הבית של יוליה – Casa di Giulietta – הוא המקום בו מתרחשת הסצנה המפורסמת מהמחזה "רומיאו ויוליה". המרפסת של יוליה, הנמצאת בקומתו השנייה, היא המקום בו יוליה לוחשת את המילים האלמותיות – O romeo romeo wherefore art thou romeo.

על אף שסיפורם של רומיאו ויוליה הוא בן מאות שנים, הרומנטיקה לא נעלמה מהעולם ומאות אלפי תיירים מכל העולם מבקרים מדי שנה בביתה של יוליה, שהפך למקום האידיאלי להצעות נישואין, תמונות אירוסין והבעת משאלות לאהבה נצחית. יותר מכך, לפני הפסל המוזהב של יוליה הנמצא גם הוא בבית, עומד תור ארוך של תיירים שהגיעו במיוחד כדי למשמש את שדה הימני של יוליה, כאות סגולה לאהבת נצח ואריכות ימים. תראו, אם זה לא יועיל זה בטח לא יזיק…

בעוד שסיפור האהבה של רומיאו ויוליה הוא בדיוני, משפחותיהם של רומיאו ויוליה הן משפחות אמיתיות שחיו ושגשגו בוורונה. המחזה הטרגי (סליחה על הספוילר) של שייקספיר מספר את סיפורן של שתי משפחות במאה ה-14 בוורונה, הנמצאות ביריבות מרה. במציאות אין ממש תיעוד ליריבות בין המשפחות, אך המחזה מעוגן בהקשרים ההיסטוריים של אותה תקופה.

הבית היפהפה הוקם כבר במאה ה-13 כביתה של משפחת קאפולטי (או קאפלו), משפחתה של יוליה, והוא מעניק הצצה היסטורית מרתקת לחיים בוורונה במאות ה-14 וה-15. עם זאת, אל תתאכזבו לגלות שהמרפסת והחלון המפורסמים נבנו רק במהלך שנות ה-30 של המאה הקודמת – הקמתם הייתה כחלק משיפוץ נרחב שנערך במבנה העתיק. ניתן לראות את המרפסת גם מבלי להיכנס לבית (ולקנות כרטיס) אך אם תרצו להצטלם עליה, לא תוכלו.

מבחינת עלות – מחיר כרטיס רגיל הוא 6 אירו, כרטיס לילדים עולה אירו אחד בלבד וכרטיס משולב הכולל גם ביקור בקבר של יוליה יעלה 7 אירו.

מומלץ מאוד לשלב את הביקור בבית של יוליה עם ביקור בקבר של יוליה, שנחשב לאטרקציה הרבה פחות פופולרית אך מרגשת לא פחות. זהו המקום בו קבורה יוליה למשפחת קאפולטי, וסמוך לקבר נמצא פסלו המרשים של שייקספיר עצמו, שהכיר את ורונה הקסומה לעולם.

הבית של יוליה שוכן ברחוב Cappelo מס' 21. לא תתקשו להגיע אליו שכן הוא נמצא בלב האזור התיירותי של ורונה ותוכלו להגיע אליו באמצעות אוטובוסים, אופניים וגם ברגל. בסמוך לבית של יוליה תוכלו למצוא מגוון בתי קפה ומסעדות ולהגיע בקלות למדרחוב מאציני, בו נמצאות חנויות יוקרה ובוטיקים לבגדי מעצבים.

סוג אטרקציה

אטרקציה תיירותית, תרבות

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

$$

WIFI

כן

הזמנה מראש

לא

טלפון

‎+39 045 8034303

סוג אטרקציה

שדרת קניות

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

שדרת מעצבים יוקרתית השוכנת בלב העיר העתיקה ומחברת בין כיכר השוק וכיכר ברה.

סוג אטרקציה

כיכר היסטורית

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

כיכר השוק היא הכיכר העתיקה השוכנת בלב העיר בה התקיימו התכנסויות, נאומים וסחר.

סוג אטרקציה

כיכר היסטורית

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

כיכר עתיקה בה נערכו אסיפות והתקיים מסחר. בכיכר מבנים חשובים, מונומנטים היסטוריים ועוד.

סוג אטרקציה

דרך מרכזית / דרך היסטורית

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

דרך מרכזית ששימשה לאורך תקופה ארוכה בהיסטוריה כציר המקשר לאתרים החשובים בעיר.