השכרת רכב בוונציה

אם כבר כמה חודשים שאתם חושבים על חופשה והפעם ברור לכם יותר מאי פעם שהיעד הוא איטליה – אתם צודקים! אם יש מקום שתמיד אפשר ליהנות בו מכל הבחינות, זו איטליה. אוקיי, יכול להיות שיש עוד מקומות, אבל בואו נהיה כנים עם עצמנו – אנחנו באתר על איטליה. מה שכן, כמו בטיולים הקודמים שלכם לארץ המגף, אם היו לכם כאלה, גם הפעם כדאי יהיה להתמקד באזור אחד, ואם עוד לא יצא לכם לראות את ונציה, עכשיו זה הזמן הנכון. ונציה היא העיר הרומנטית והיפה ביותר בעולם לפי דעתם של רבים, אך זו גם בדיוק הבעיה שלה, שכן כמעט תמיד היא עמוסה בתיירים. לכן מאוד מומלץ לא לטייל רק בוונציה עצמה אלא גם לשכור רכב ולטייל גם בסביבת העיר הקרובה והרחוקה. ובכל זאת, משום שהנופים והמקומות לראות באמת לא נגמרים, רצוי גם להגביל את עצמכם מראש למספר היעדים והמקומות עוד לפני שאתם יוצאים לדרך, כי טיול ברכב שכור באזור ונציה יכול להימשך גם שבועות ארוכים. מצד שני, גם אם יש לכם שבוע אחד בלבד תוכלו לראות המון מקומות מקסימים. מבולבלים? אין סיבה. מיד נסביר הכל. 

car rentals in venice

רגע לפני שלוקחים את הרכב השכור – כדאי להיכנס לעיר 

גם אם עוד לא הייתם בונציה אתם ודאי יודעים לספר שזו עיר רומנטית שבנויה כולה על תעלות ומורכבת מאיים רבים. משמעות הדבר היא שאם חשבתם לרגע להיכנס לכאן עם הרכב, התשובה היא חד משמעית: לא. פשוט כי אין כבישים. אתם יכולים לבחור בין שתי אפשרויות שונות: להחנות את הרכב השכור בכניסה לעיר ולהיכנס ברגל או פשוט לקחת את הרכב השכור אחרי הביקור שלכם בעיר. ונציה היא עיר מקסימה אך קטנטנה, כך שתוכלו לשוטט בה יום שלם ובסופו להיכנס לרכב ולנסוע למקומות מקסימים אחרים באזור. את הרכב שלכם תוכלו לקחת או בסניף חברת ההשכרה הקרוב לעיר או משדה התעופה, והכול בהתאם לתכנון הטיול שלכם. 

לאן נוסעים מכאן? 

אחד מהמקומות הכי יפים שתוכלו להגיע אליהם אחרי הביקור שלכם בוונציה היא העיר ורונה, עירם של רומיאו ויוליה. מדובר על נסיעה של כשעה וחצי כדי לגמוא מרחק של כ-120 ק"מ המפרידים בין הערים. בדרך כדאי יהיה לעצור גם בעיר פאדובה (Padova), כי כמו בכל עיר איטלקית אחרת, גם כאן אתם יכולים ליהנות ממרכז עתיק מרשים ויפה ששווה ביקור. אחרי ביקור בוורונה תוכלו לבחור האם להגיע עם הרכב השכור שלכם גם למילאנו או לשלב ביקור בחלק מהאגמים הכי יפים במדינה. בפועל המרחק בין ונציה ובין לאגו מאג'ורה (Lago Maggire), שהוא האגם המפורסם ביותר באזור, עומד על כ-350 ק"מ, כלומר בערך 4 שעות נסיעה. עבור ישראלים רבים זה מרחק גדול ביותר, פשוט כי אנחנו לא רגילים למרחקים כאלה, אך כאשר אתם נוסעים באוטוסטרדות של איטליה, זו יכולה להיות חוויה נעימה במיוחד. כמובן שאם תגיעו לאזור Lago Maggire תוכלו להרחיב את הטיול ולבקר בכל האגמים הנוספים באזור, כך שכפי שכבר אמרנו – השמיים הם הגבול. 

טיפים קטנים שיכולים להשפיע על הטיול שלכם בגדול

אם זו הפעם הראשונה שבה אתם עומדים לשכור רכב באיטליה מומלץ מאוד לבדוק איך אתם עושים זאת. כלומר, יש כמה דברים חשובים שצריך לדעת, כמו העובדה שבאיטליה ברירת המחדל היא רכב עם גיר ידני. המשמעות היא שבעת איסוף הרכב (או עדיף – בעת ביצוע ההזמנה) יש לוודא שאתם בוחרים את הרכב המתאים לכם, במידה ואתם רוצים רכב עם גיר אוטומטי. בנוסף, אם לרגע חשבתם שעדיף לחסוך ולא לעשות את כל הביטוחים הנדרשים, כדאי שתחשבו פעמיים. אתם באמת רוצים להסתבך באיטליה בלי ביטוח? אתם באמת רוצים לראות את עצמכם תקועים בלי גרר שיוכל לבוא ולחץ אתכם? התשובה היא כמובן לאו מוחלט, ולכן רצוי לערוך את הביטוח המקיף שמוצע על ידי חברות ההשכרה רגע לפני שאתם יוצאים לדרך. זכרו שכמעט בכל עיר באיטליה יש הגבלות מבחינת הכניסה עם רכב שכור אל לב העיר העתיקה והמלצת המערכת היא לא להשתמש בשיטה הישראלית ולהגיד "יהיה בסדר", אלא אם אתם רוצים להיות עוד מקרה מצער שנכס לסטטיסטיקה וקיבל דוח בסוף החופשה החלומית בארץ המגף. רצוי מאוד להישמע להוראות שנותנים לכם בחברת השכרת הרכב בעניין החניה והכניסות לערים. כמעט תמיד האופציה הטובה יותר תהיה להחנות את הרכב בכניסה לעיר שבה אתם חושבים לבקר ויש לכך מספר סיבות. ראשית, רבים מאתנו לא אוהבים לנהוג במקומות שהם לא מכירים וזה עלול להיות מלחיץ, ושנית, חבל להסתבך בקנסות מיותרים. ברוב הערים באיטליה, וזה נכון בין אם אתם נוסעים לצפון, לדרום או למרכז, יש תחבורה ציבורית נפלאה. לכן, במקומות שבהם אתם לא זקוקים לרכב השכור פשוט עדיף יהיה להשאיר אותו במקום בטוח ולנוע בכל דרך אפשרית אחרת שלא תסכן אתכם ולא תגרום לכך שהטיול שלכם יהיה הרבה יותר יקר.