בזיליקת פטרוס הקדוש

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Saint Peter’s Basilica

רובע / שכונה: קריית הוותיקן

רומא היא עיר קסומה, עם ריח חזק של תרבות והיסטוריה באוויר. קרית הוותיקן, היושבת בתוך העיר, היא מעוז הדת הנוצרית ומהווה מוקד עלייה לרגל של מאמינים מכל העולם. כראוי לקדושתו וגדולתו של מקום מושבו של האפיפיור, הבזיליקה על שם פטר הקדוש שבוותיקן נחשבת לאחד מהמוסדות החשובים ביותר של הזרם הקתולי ושל הדת הנוצרית בכלל. האפיפיור נוהג לבקר ולערוך בה טקסים דתיים לעיתים תכופות. מלבד הקדושה הגדולה, המקום שווה ביקור רק בזכות העובדה שמדובר באחת מהכנסיות הגדולות ביותר בעולם!

קצת היסטוריה – הבזיליקה נקראת על שמו של פטר הקדוש, אחד מ-12 התלמידים של ישו. הקדוש פטר נחשב לאחד ממייסדי הנצרות הקתולית. הוא הוצא להורג בעיר רומא ונקבר במקום שעל אדמתו, שנים רבות מאוחר יותר, נבנתה הבזיליקה. בניית הבזיליקה החדשה, שקיימת כיום, החלה בתחילת המאה ה-16, זאת לאחר שהמודל הישן נהרס כליל. מספר אדריכלים השתתפו בחידוש ובתכנון של המבנה המפואר והיא מכילה יצירות אמנות של גדולי האומנים האיטלקיים. הבנייה המסיבית הסתיימה רק אחרי יותר ממאה שנים, במאה ה-17. הכנסייה נחנכה באופן רשמי בנובמבר 1626. הרובע בו היא שוכנת קרוי על-שמה: Piazza San Pietro. 

מה יש לראות – הבזיליקה היא מבנה ענקי, שיכול לאכלס בתוכו כ-20 אלף איש בו זמנית. בתוך המבנה, המבקרים יוכלו למצוא יצירות אמנות מעוררות השתאות, ביניהם פסל מפורסם של האמן האיטלקי הדגול מיכאלנג’לו (שנקרא The Pieta), חופת ברונזה מרהיבה שעוצבה על-ידי האמן Bernini ופסל מרשים של כוכב הכנסייה, פטר הקדוש.
חלק מרשים במיוחד בבזיליקה הוא כיפתה הגדולה, שעוצבה בידי אומנים שונים, בין היתר הפסל מיכלאנג’לו. הכיפה מרהיבה ביופייה ובולטת למראה מבחוץ. היא מתנשאת לגובה של 136 מטר. כיפה זו היוותה מקור השראה למבנים רבים בעולם, חלק מהם מפורסמים מאוד כמו בניין הקפיטול (The Capitol) בוושינגטון וקתדרלת פול הקדוש (St. Paul Cathedral) בלונדון. הטיפוס לראש הכיפה יכול להיות קצת מאתגר משום שהמדרגות מעוצבות בצורה ספירלית ובמרווח צר ותלול. עם זאת, ממש לא כדאי לכם לוותר על כך. מראש הכיפה תוכלו לקבל תצפית המשקיפה על כל הרובע (St. Peter Square). אם התמזל מזלכם והגעתם ביום בהיר במיוחד, תוכלו אף לתצפת על העיר כולה!

מה באזור – מבקרים רבים שמגיעים לאזור משלבים ביקור בבזיליקה עם ביקור באתרים הסמוכים – מוזיאון הוותיקן והקאפלה הסיסטנית (Sistine Chapel). מומלץ לעשות זאת בליווי מדריך מקומי, כך תוכלו לקבל הסברים מקיפים ובנוסף תדלגו מעל התורים הארוכים בכניסה למקומות, שיכולים להימשך שעות רבות של המתנה בשמש. כדי לנצל את הביקור בוותיקן במלואו ובמיוחד אם חשוב לכם לחסוך בזמן, מומלץ לקבוע מראש עם מדריך או לרכוש סיור דרך המלון, באינטרנט או באחת מסוכנויות הטיולים המקומיות.

זמני פתיחה – בחודשים אוקטובר עד מרץ, כל יום בשעות 7:00-18:30. באפריל ועד ספטמבר בשעות 7:00-19:00. הכיפה נפתחת למבקרים בשעה 8:00 ונסגרת כשעה לפני מועד סגירת הבזיליקה. אם אתם רוצים להימנע מעומסים מיותרים, כדאי להגיע בשעות אחר הצהריים ועד הערב, אחרי שסיורי היום המאורגנים נגמרים.

מחירים – הכניסה לבזיליקה היא בחינם. הטיפוס לראש הכיפה נעשה בשתי דרכים והוא כרוך בתשלום: 8 אירו למעלית + טיפוס של 320 מדרגות או 6 אירו לכרטיס של מדרגות בלבד (551 מדרגות). כמו כן, ניתן להוסיף לביקור בבזיליקה הדרכה קולית באוזניות, בכרטיס שיקנה לכם גם דילוג על התור ויעלה לכם 19.5 אירו (ניתן ומומלץ להזמין מראש באתר האינטרנט)

איך מגיעים – במטרו, line A (הקו האדום) לתחנת Ottaviano.

Saint Peter's Basilica

סוג אטרקציה

אתר היסטורי

פעילות פיזית

טיפוס במדרגות (אפשר לקחת מעלית במקום)

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

$

WIFI

לא

הזמנה מראש

כן

טלפון

+39 06 698 83731
לא נמצאו אטרקציות