הפורום הרומאי

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Roman Forum

רובע / שכונה: לב העיר

יש מעט מאוד מקומות בעולם שביקור בהם יקח אתכם למסע מרתק בזמן ויעורר בכם יראת כבוד רק מעצם היותכם שם. הפורום הרומאי הוא אחד מהמקומות האלה וביקור בו הוא בגדר חובה לכל מי שמגיע לרומא, בין אם הוא חובב היסטוריה ובין אם הוא רק רוצה להבין על מה כל המהומה.

הפורום הרומאי היה המקום בו חיי הדת והחיים הציבוריים ברומא העתיקה נפגשו, והמבנים הרבים שהשתמרו בו מסמלים את הפאר וההדר של אותה תקופה מרתקת. 

הפורום ממוקם בין שתי גבעות (מתוך שבע הגבעות המקיפות את רומא העתיקה) – גבעת פלטין וגבעת קפיטולין. ניתן להיכנס אליו דרך אחת מתוך ארבע כניסות ואז ללכת על הדרך הראשית החוצה אותו ולעבור בין האתרים המרכזיים והחשובים הכוללים בזיליקות, מקדשים, שערים וקברים.

מה יש לראות בפורום הרומאי?

המון! כל אבן וכל שער בפורום מסמלים פיסת היסטוריה חשובה ולכן מומלץ מאוד ללוות את הסיור עם הדרכה מקצועית או לפחות עם הגוגל פתוח. להלן כמה מהאתרים החשובים והיפים ביותר בפורום הרומאי:

  • שער טיטוס – השער המרשים הוקדש לקיסר טיטוס על ניצחונו על ירושלים לאחר המרד הגדול ונועד להעצים את מיתוס הלחימה ולפאר את יכולותיו של צבא רומא. 
  • ויה סאקרה (“הדרך הקדושה”) – הדרך החוצה את הפורום אשר שימשה בעבר כדרך המרכזית של רומא העתיקה. ויה סאקרה הייתה מוקפת במבנים ציבוריים ומסחריים ונחשבה לרחוב העמוס ביותר בעולם! 
  • קוריה הוסטיליה – המבנה הקיים היום הוא מבנה משוחזר מתקופתו של מוסוליני (שערך עבודות שיקום ושימור נרחבות בשנות שלטונו) ושימש ככנסייה וכמקום משכנו של הסנאט הרומי.
  • מקדש יוליוס קיסר – מה שהשתמר מהמבנה האדיר שהוקם על קברו של יוליוס קיסר הן אבנים בודדות בלבד, אך זוהי עדיין אחת הנקודות החשובות ביותר בפורום.
  • מקדש ונוס ורומא – מקדש שנבנה עבור רומא, אלת העיר, וונוס אלת היופי והאהבה (אפרודיטה) וגם סבתם של רמוס ורומולוס, מקימי רומא. המקדש הזה היה הגדול ביותר בתקופת רומא העתיקה והשתמר בצורה מרשימה. 

מה חשוב לדעת?

מומלץ מאוד להצטייד בכרטיס כניסה לפורום הרומאי או בכרטיס “רומא פאס” עוד מהארץ וכך לחסוך לעצמכם את התורים לקופות האתר (לא לשכוח להדפיס אותם טרם ההגעה!). בעונת הקיץ כרטיס מראש יוכל לחסוך לכם המון, אבל המון, זמן המתנה – הפורום הוא בין האתרים הפופולריים ביותר בעולם והתורים אליו יכולים לארוך גם שעות. אם אתם מתכננים לבקר גם בקולוסיאום, דאגו לרכוש כרטיס משולב כדי לחסוך בעלויות. 

מכיוון שהפורום הרומאי עמוס באתרים חשובים, מומלץ מאוד להתלוות לסיור מודרך כדי ליהנות מהסברים מפורטים על כל נקודה. אם אתם רוצים לעשות סיור עצמאי, תוכלו להשתמש באפליקציה מיוחדת עם הסברים ובמפת האזור כדי לא לפספס את האתרים ההיסטוריים המרתקים. 

הסיור בפורום הרומאי אורך כשעתיים וחצי בממוצע, אז הצטיידו במים ובמשהו קטן לאכול. אם אתם מגיעים בקיץ, אל תשכחו כובע ומקדם הגנה.

סוג אטרקציה

אתר היסטורי

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

$$

WIFI

לא

הזמנה מראש

כן

טלפון

+39 06 699841
לא נמצאו אטרקציות