הקולוסיאום

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Colosseum

רובע / שכונה: לב העיר

שום טיול לרומא אינו שלם בלי ביקור בקולוסיאום – האמפיתיאטרון הגדול ביותר בעולם ואחת מיצירות המופת בתולדות הארכיטקטורה והאדריכלות הרומאית והעולמית. הקולוסיאום שימש את האימפריה הרומית בעת העתיקה לקרבות גלדיאטורים שנערכו כמופעי בידור להמונים והכיל בימיו הגדולים כ-70 אלף איש. ואם כל זה לא מספיק אז הקולוסיאום הוא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו נבחר גם לאחד משבעת פלאי תבל החדשים, מה שהופך אותו לאחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר בעולם. 

מה יש לראות בקולוסיאום?

החוויה בכניסה למקום מרשימה מאוד. מדובר במבנה עצום בגודלו, מרשים מבחינה ארכיטקטונית אבלך ממש לא צריך להיות ארכיטקט כדי ליהנות ממנו. המבנה עצמו הוא אליפטי והוא למעשה רק חלק מהמבנה המקורי שנהרס עקב מספר רעידות אדמה שספג. בתוך המבנה ניתן להתרשם מהיציעים הענקיים שאכלסו את הצופים כאשר בקומה החמישית יש תצפית על כל המבנה מלמעלה. המראה מרשים מאוד. בחלק התחתון נמצא מה שנשאר מהבמה ששימשה את המופעים ומתחתיה הכלובים שאכלסו את החיות. הכניסה לחלקים אלה מותרת רק עם טיול מודרך שניתן להירשם אליו מראש או במקום (בתשלום נוסף). 

בלילה המבנה מואר ויפהפה ואם הגעתם אחר הצהריים, שווה למשוך עוד קצת ולהישאר עד שיורד החושך כדי לחוות את זה

מה חשוב לדעת?

משום שמדובר באחד מאתרי התיירות הפופלריים ביותר בעולם כולו, התורים בכניסה אליו ארוכים מאוד (מאוד) ויכולים לקחת גם כמה שעות. הדרך הטובה ביותר לחסוך את התור היא לרכוש כרטיס מראש באינטרנט, אפשר ורצוי עוד מהארץ. את הכרטיסים אתם מקבלים למייל וחשוב לזכור גם להדפיס אותם משום שתידרשו להציג אותם בכניסה. שימו לב שהכרטיסים מיועדים לתאריך ולטווח שעות מסוימים ומחוץ אליהם לא תוכלו להיכנס לקולוסיאום עם הכרטיסים שרכשתם. כשתגיעו ותראו את ההבדלים בין התורים של מי שרכש מראש לבין מי שרוכש במקום, תבינו עד כמה חשוב הטיפ הזה 🙂 

אם אתם מתכננים לבקר גם בפורום, מומלץ לרכוש כרטיס משולב, זה הרבה יותר משתלם. הסיור בקולוסיאום אורך כשעתיים וחצי עד שלוש שעות כך שכדאי מאוד לקחת אתכם מים, במיוחד בימים חמים. 

סוג אטרקציה

אתר היסטורי

פעילות פיזית

הליכה וטיפוס

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

$$

WIFI

לא

הזמנה מראש

כן

טלפון

+39 06 3996 7700
לא נמצאו אטרקציות