גבעת וומרו

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Vomero

רובע / שכונה: וומרו

רובע וומרו, שבתוכו יושבת גבעת וומרו, נמצא מערבית לנאפולי אבל גם מעליה. הוא מתנשא מעל יתר שכונות העיר וכמעט בכל פינה בוומרו תוכלו למצוא זווית נהדרת להשקיף על העיר נאפולי, על מפרץ נאפולי וגם על הר וזוב. זה בדיוק המקום ולצלם בו תמונות שיככבו אחר כך בחשבון האינסטגרם שלכם.

למרות שיש לא מעט לוקיישנים טובים לתצפית בתוך הרובע הזה, כנראה שהמוצלח ביותר הוא גבעת וומרו – זה בזכות היתרונות הגאוגרפיים שלה. על הגבעה הזאת יושב מבצר אלמו הקדוש. מה שכמובן מתבקש, כי מבצרים תמיד הוקמו בנקודה הגבוהה ביותר בעיר, כדי לראות את האויבים מגיעים ולהתגונן מעמדת גובה.

הטירה הזאת נבנתה במאה ה-14 וקשה לפספס את סגנון ימי הביניים בו היא מתהדרת. במאה ה-16, כשהספרדים שלטו בעסק, הם החליטו להרחיב את הטירה ומאוחר יותר היא גם החליפה שימושים. במקום להגן על עיר הנמל מפני פולשים, היא הפכה לבית כלא שמגן על אנשי נאפולי מהפושעים והעבריינים שבה. 

כיום אין יותר אסירים במקום, אבל חיילים דווקא יש. צבא איטליה משתמש במקום בזכות היתרון הגאוגרפי שלו. שאר הטירה דווקא פתוחה לציבור הרחב ושווה לסייר בה, בעיקר אם כבר עשיתם את הדרך למעלה לראש הגבעה.

סמוך אליה, איך לא, הוקם מבנה דת. מנזר סן מרטינו הוא מבנה בסגנון בארוק ובמרכזו – כמובן –  כנסיה. הכנסיה עצמה שווה הצצה בזכות האמנות שמעטרת את קירותיה. כמה מהאמנים המוכרים של האזור ציירו על הקירות והתקרות שלה.

בתוך הקומפלקס אפשר למצוא גם את מוזיאון. בניגוד למבצר ולמנזר, הוא נמצא במקום רק משלב מאוחר הרבה יותר, לאחר שהמנזר ננטש. בתוך המקום מוצג אוסף גדול של עבודות ופריטים שהיו בבעלות בית בורבון (שהיו מלכי האזור) והכנסיה, מה שמבטיח שמדובר בעסק יקר. מה מוצג שם? זה מתחיל מאוסף של ציורים ופסלונים המתארים את לידת ישו וממשיך בפריסקופים, דגמי ספינות, תלבושות עממיות ועוד פריטים מעניינים. 

בגלל שמדובר כאן בגבעה, אם אין לכם רצון לטפס או סתם לנסוע באוטובוס, יש אפשרות לתפוס רכבל אל הפסגה כדי להעשיר את החוויה. ואם כבר טיפסתם לגבעת וומורו, אל תפספסו את ההזדמנות להסתובב בשכונה ולתפוס עוד כמה זוויות על הגגות של העיר. הרובע גם ידוע בזכות חנויות האופנה והוינטג’ הרבות שבו, ככה שאם יש לכם מקום במזוודה – נצלו את ההזדמנות כדי לעשות סיבוב של שופינג.

סוג אטרקציה

אתר היסטורי ומוזיאונים

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

ללא תשלום

WIFI

לא

הזמנה מראש

לא

טלפון

לא נמצאו אטרקציות