ספאקנאפולי

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Spaccanapoli

רובע / שכונה: ספאקנאפולי

אי אפשר לבקר בנאפולי בלי להיות לפחות פעם אחת בספאקנאפולי. גם כי הרובע הזה הוא תחנת חובה בעיר ומומלץ לא לוותר עליו, אבל בעיקר כי חלק ניכר מאתרי החובה שצריך לסמן עליהם וי נמצאים ברובע הזה – למשל בזיליקה די סנטה קיארה, ארמון ונציה והדואמו – הקתדרלה של נאפולי שהיא אחד האתרים שהכי מזוהים עם העיר.

אבל השכונה הזאת היא יותר מרק עוד אוסף של אטרקציות. השכונה הזאת היא התגלמות של נאפולי כמו שדמיינתם אותה. רחובות קטנים וצפופים, חנויות קטנות, וספות דוהרות, כיכרות הומות וציוריות, כנסיות עתיקות בכל מקום והכל מעורבב עם קצת בלאגן איטלקי ישן וטוב.  

ולא סתם המונח ישן וטוב מיד עולה בראש. החלק הזה של העיר היה השדרה המרכזית של נאפולי עוד בתקופה שבה היא הייתה נאפוליס, עיר יוונית ואז רומית. הרחוב הראשי של ספאקנפולי, ויה סאפיינצה, היה הרחוב הראשי של העיר הרומית. כך שהמקום ללא ספק ספוג בהיסטוריה וסיפורים מתקופות רחוקות מאד.

מה יש לעשות באזור? קודם כל, יש לא מעט כנסיות ואתרים דתיים אחרים. המעניין בהם הוא סנטה קיארה, קומפלקס ובו כנסיה – שהיא אחת החשובות בנאפולי, קברים עתקים ומוזיאון ארכיאולוגי. אם הגעתם גם לבזיליקה סן לורנזו, שווה להיכנס לעיר התת קרקעית שמתחתיה ובה מסתתרים חלקים מן העיר היוונית רומית ששגשגה פעם במקום בו עומדת נאפולי היום.

חוץ מלספוג את האווירה ולשתות קפה מול ההמון הממהר, אם כבר הגעתם לספאקנפולי, תעשו מקום בבטן לפיצה. כן כן, יש פיצה בכל נאפולי ובכל איטליה ובכלל בכל העולם – אבל מי שמבין אומר שאת הפיצה הטובה ביותר מוצאים בספאקנפולי. הפיצריות ברובע העתיק הזה כנראה נושאות איתן איזה ידע סודי שמאפשר להם להוציא מהתנור פיצות לא מהעולם הזה. אבל אם אין לכם זמן ליותר ממשולש אחד, לכו על זה של ג’ינו סורבילו. 

כדי להוריד את הפיצה, מומלץ להיכנס לאחד מהברים בשכונה ולשתות בירה של אחר הצהריים כמו המקומיים מול הנוף של העיר העתיקה. האווירה במקומות הקטנים אינטימית ומעולה והמקומיים ידידותיים ותמיד ישמחו לפתוח בשיחה, בטח אם כל הצדדים כבר שתו דרינק אחד או שניים.

אם אתם עם ילדים (וגם בלי, לא באמת צריכים סיבה לבקר במקום כזה מגניב) שווה לקפוץ לבית החולים לבובות. כן, באמת מדובר במקום שמרפא בובות ופסלים. יש שם מיטות וציוד וכל מה שצריך כדי להבריא בובות. כדאי לצפות באוסף הבובות הישנות המחודשות והילדים יכולים להיות רופאים ולעזור לרפא בובה.

ברובע הזה יש לא מעט חנויות מעניינות, מקומות נחמדים לאכול בהם ואומנות – גם ברחוב וגם בגלריות. שיטוט ברובע וברחובות שלו יתנו לכם להרגיש בנאפולי האמיתית.

סוג אטרקציה

נקודת עניין, מרחב ציבורי

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

ללא תשלום

WIFI

לא

הזמנה מראש

לא

טלפון

לא נמצאו אטרקציות