(“Ponte Vecchio (“Old Bridge

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

הגשר הישן של פירנצה

מרכז העיר

פונטה וקיו – הגשר הישן של פירנצה – הוא באמת מאוד ישן. מדובר באחד הסמלים העתיקים ביותר של העיר, שליווה אותה נאמנה ושמר על צורתו עוד מימי הביניים. הוא נבנה בשנת 1345 כמעבר מעל נהר הArno, עשוי מאבן ומעץ. מאז עבר שינויים רבים, מלחמות ואסונות טבע בהם עמד איתן וכן חידושים ושיפוצים שהביאו אותו למה שהוא כיום – אחד מאתרי התיירות המצולמים ביותר בכל העולם.

קצת על ההיסטוריה של המקום – הגשר מהווה מקור גאווה מקומי ואף לאומי, הוא שימש עד היסטורי לכל מאורעות האזור לאורך שנים רבות. האיטלקים כל כך גאים בו, עד שבשנת 1938 מוסליני הזמין את היטלר לטקס הפתיחה המחודשת של הגשר, לאחר שיפוץ שעבר. האגדה אומרת כי לאחר שהצורר הנאצי ראה את הפלא במו עיניו, הוא החליט לפסוח עליו במתקפות האוויריות הנוראיות שהמיט כמה שנים מאוחר יותר על האזור. זה יכול להסביר את העובדה שבהפצצות הרבות שהאזור ספג, הגשר העתיק הוא הגשר היחיד שלא ניזוק כלל.

מה יש שם כיום – הגשר העתיק בנוי בצורה ישרה, עם קשתות גבוהות לכל אורכו, כהמשך ישיר של הכביש משני עבריו. על גבי הגשר, משני צדדיו, ישנן חנויות הפונות לצד הפנימי של הגשר, היוצרות מעין שוק פנימי קטן. לכל חנות יש חלון עם דלתות עץ ומרחב אחורי שמשמש כמחסן לסחורה. מחובר לחלק העליון של הגשר, נמצא Vasari Corridor, המעבר האסטרטגי שהוקם במאה ה-16 לבקשת משפחת מדיצ’י, על-מנת לאפשר מעבר מהיר ובטוח לארמונה הפרטי.

בעבר השוק הפנימי של הגשר הכיל דוכנים פשוטים של מצרכי מזון: ירקות, פירות, בשר ודגים טריים. בסוף היום הרוכלים נהגו פשוט להשליך את השאריות לנהר וכך זיהמו אותו. לשם איכות הסביבה והעלאת היוקרה של המקום, הוחלט לפנות את דוכנים אלו ולהחליפם בחנויות זהב, תכשיטים ויהלומים, שיותר יתאימו לאופי הרנסנס האלגנטי של האזור.

במשך מאות שנים הגשר הישן היה ידוע באתר מועדף של ממכר דברי לוקסוס ויושב על ידי סוחרי זהב, כסף ויהלומים. גם כיום המצב לא שונה בהרבה, בתוספת של חנויות נוספות שעומדות בסטנדרט הגבוה, כגון חנויות למוצרי עור איכותיים. האזור שמסביב לגשר, הרחובות via de’ Guicciardini, via Por Santa Maria, Lungarno degli Archibusieri ו-Borgo San Jacopo, מלא גם הוא באפשרויות שופינג טובות, מסעדות ונקודות עניין שיספקו לכם שיטוט מהנה באזור.

אם יש לכם זמן להמשיך לשוטט, מומלץ להגיע גם לאזור שנמצא מתחת לגשר. שם תוכלו לראות את האתר ההיסטורי Società Canottieri Firenze, ליהנות מפעילויות ספורט שונות שנערכות במימי הנהר, לשוטט ברחובות הניצבים בשתי גדותיו וליהנות מארוחה איטלקית טובה וקוקטייל מרענן לצד המראה הפסטורלי והייחודי.

שעות פתיחה של החנויות על הגשר – 9:00-20:00.

איך מגיעים – באוטובוס- קווים C3 ו-D לתחנת Ponte Vecchio או קו C2 לתחנת Orsanmichele.

Ponte Vecchio

סוג אטרקציה :

אתר היסטורי, נקודת עניין

פעילות פיזית :

אין

מתאים לילדים :

כן

רמת מחירים :

ללא תשלום

WIFI :

לא

הזמנה מראש :

לא

טלפון :

אטרקציות מומלצות

יצירותיו של האמן הדגול בכל האספקטים בחייו: הנדסה, מדע, אנטומיה, ציור ופיסול
אתר חובה לביקור, במיוחד לחובבי אומנות והיסטוריה, כדי להבין את הסיפור של ההיסטוריה הנוצרית בפירנצה
מגדל הפעמון של העיר פירנצה הנחשב לאחד המבנים המרשימים ביותר בעיר
כנסייה גותית שעברה גלגולים רבים במהלך השנים, ולגמרי שווה את הזמן שלכם אם אתם בסביבה
אחת מהכיכרות המפורסמות ביותר באיטליה, המכילה בתוכה כמה מן המבנים החשובים של פירנצה
פארק ירוק ורחב ידיים ומוזיאון פתוח לאומנות, בשטח של כ-45 דונמים. אתר מורשת עולמי של אונסק”ו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם