השכרת רכב בפירנצה

לנסוע בפעם הראשונה בחיים לפירנצה, בירת טוסקנה, זה לא משהו שאפשר להישאר אליו אדישים ולכן בהחלט אפשר להבין את ההתרגשות שוודאי תרגישו. העיר הקסומה הזאת מציעה למבקרים בה אינספור מסעדות טובות לצד מוזיאונים ותרבות בכל פינה, ולכן, כדי להבטיח שהטיול שלכם יהיה כזה שהזמן בו מנוצל בצורה מלאה, רצוי לתכנן את הדברים מראש. מה שכן כדאי לדעת לגבי פירנצה, זה שמדובר על עיר קטנה יחסית ולכן, אם אתם שייכים לאותם האנשים שהולכים ברגל ממקום למקום ורואים הכול מהר, למה שלא תשלבו בטיול הקרוב גם את סביבות העיר וביקור בכל מיני עיירות מעניינות שנמצאות בקרבת מקום? מעבר לכך שבעיר עצמה תוכלו לראות את המרכז העתיק, כולל המוזיאונים והסמטאות הכי יפות שיש, אתם גם יכולים לנסוע ישירות אל Piazzale Michelangelo, הלו היא הפיאצה הקסומה שממנה ניתן לראות את כל פירנצה, כולל נהר הארנו המקסים והרחובות הצבעוניים. כדי להגיע לשם אתם יכולים לנסוע ברכב שכור. בנוסף, אם אתם כבר שוכרים רכב, כדאי יהיה לנסוע משם אל הנקודה הנגדית, והיא שכונת Fiesole. תוכלו להגיע עם הרכב השכור, להחנות אותו בנוחות ולראות את הנוף המקסים שנשקף מכאן הכולל את ההרים שמסביב לפירנצה וגם, כמובן, את פירנצה עצמה. 

טיולים באזור פירנצה

אם בחרתם לשכור רכב לרגל הטיול הראשון שלכם בפירנצה, מאוד מומלץ לנצל את ההזדמנות ולצאת קצת מהעיר כדי לראות עוד מקומות מקסימים שנמצאים בקרבת מקום. על יד פירנצה תוכלו ליהנות מביקור במקומות כמו פיזה (הכוללת את מגדל פיזה היפה והמפורסם), אשר נמצאת במרחק של כ-85 ק"מ מפירנצה. בנוסף, אם תיסעו קצת יותר צפונה מפירנצה ותעברו מרחק של כ-76 ק"מ, תוכלו להגיע לעוד עיר מקסימה – סיינה (Siena), ולו רק כדי לבקר בפיאצה המוכרת והיפה Piazza Del Camopo.  באזור המטרופולין של פירנצה תוכלו לבקר בעוד מקום מעניין: Greve In Chianti. זוהי עיירה קסומה שכוללת שבילי הליכה וטיולים שניתן לעשות באזור עם הרכב השכור. 

מחיר נוח ששווה לשלם 

אומנם זה נכון שאם אתם בוחרים לטייל רק בתוך העיר פירנצה עצמה אתם יכולים לוותר על הרכב, אך במידה וכן תרצו לשלב בטיול הקרוב מקומות נוספים, אין ספק שהשכרת רכב זו הבחירה הנכונה. ניתן לשכור את הרכב בעיר עצמה או בשדה התעופה, כך שבמידה ותכינו את תכנית הטיול שלכם מראש תוכלו לבחור גם את נקודת השכרת הרכב הנוחה עבורכם. כדאי לדעת שמחירי השכרת הרכב בפירנצה, כמו בכל איטליה, נוחים יחסית, כך שגם אם מערך הרכבות והתחבורה הציבורית הוא טוב (והוא אכן טוב, אפילו טוב מאוד), השכרת רכב היא פתרון ששווה לקחת בחשבון משום שהיא מקפלת בתוכה יתרונות אחרים כמו גמישות, שמירה על עצמאות וחופש התנועה ופתרון נוח יותר מאשר להיסחב עם מזוודות ברכבת. עוד דבר שחשוב לזכור הוא עריכת ביטוח מקיף בעת שכירת הרכב. כן, זה נשמע לפעמים מוגזם ומיותר, ובעיקר יקר, אבל למרות שהתקווה היא לא להיתקל בשום בעיה בדרך,אין לדעת מה יוליד יום. משום שאיש מאיתנו לא רוצה להיות תקוע באמצע איטליה עם רכב שלא זז ובלי יכולת להיחלץ משם – רצוי להקדים תרופה למכה ולצאת לדרך בידיעה ברורה שבכל צרה שלא תבוא, תמיד יהיה לכם ביטוח וטלפון שאליו תוכלו להתקשר. ניתן כמובן להוסיף להשכרת הרכב גם מערכות ניווט, כיסאות מיוחדים לתינוקות ועוד, ככל שתרצו ותזכרו כמובן ליידע מראש את חברת ההשכרה.