שער הארמון

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Porta Palatina

רובע / שכונה: מרכז העיר

מרבית התיירים מישראל שמבקרים באיטליה מגיעים לביקור בעיר הבירה הקסומה, הלא היא רומא, ורבים אחרים פוקדים את הערים התוססות נאפולי, ונציה, מילאנו ופירנצה, בעוד שמקומות מרכזיים אחרים נותרו יחסית אנונימיים עבורם. אחד המקומות הללו היא העיר טורינו, אחת הערים הגדולות והמרכזיות ביותר אשר מציעה למבקריה שפע של אתרים ואטרקציות.

אם אתם מבקרים בטורינו ומחשיבים את עצמכם כחובבי היסטוריה עם זיקה מיוחדת לארמונות ולאימפריה הרומית, הרי ששער הארמון הוא אחד המקומות הנהדרים ביותר בהם כדאי לכם לבקר. הוא נמצא בין השוק של שער הארמון ובין הכיכר המפורסמת, פיאצה קסטלו ומיקום זה הפך אותו לאחד השערים המרכזיים ביותר מבין שעריה של החומה שהקיפה את העיר העתיקה של טורינו (אם כי על פי המקורות קיימת סבירות גבוהה כי השער נבנה לפני הקמת החומה).

שער הארמון הוא למעשה השער הרומאי אשר נחשב לשמור ביותר בעולם מסוגו והוא מהווה עדות מרשימה להיסטוריה המרתקת של טורינו ולתקופה הרומית שלה. משני צידיו מתנשאים לגובה של למעלה מ-30 מגדלי שמירה מרשימים ששימשו בימי עבר לנטר את מעבר האוכלוסייה דרכו ובנוסף למגדלים אלו, נמצאים בקרבת השער עמודי עשויים ברונזה המהווים שיחזור של עמודי הברונזה העתיקים שניצבו במקום, עליהם מופיעים יוליוס קיסר ואוגוסטוס קיסר.

בראשית המאה ה-18 לספירה החלו בעבודות התחדשות עירונית מאסיביות במסגרתן נהרסו מבנים רבים ואילו אחרים שוחזרו או שופצו כחלק מהמאמצים להפוך את טורינו לעיר מתקדמת בהתייחס לאותה התקופה. במהלך עבודות אלו תוכנן להרוס את השער, אך לאחר התערבות הצליחו גורמים חשובים לשכנע את מי שבאותה התקופה שימש כדוכס של טורינו והוחלט לשמור את השער הקיים.

אם יש לכם זמן ואתם רוצים ליהנות מהאתר ההיסטורי ולמצות את זמנכם שם עד תום, מומלץ להקדיש זמן לסיור בגן המקיף את האזור, המכונה “הפארק הארכיאולוגי”. הפארק נפתח לקהל בשנת 2006 ובנוסף למבנים ההיסטוריים תוכלו למצוא בו פינות חמד לשבת בהן ולנוח או אפילו לערוך פיקניק קטן בחיק הטבע האורבני.

ומה בנוגע לארמון? ובכן, הדעות חלוקות לגבי מי הוא אותו “ארמון” אשר זיכה את השער בשם המכובד. יש הסבורים כי מדובר בבית העירייה של טורינו (Palazzo di Città) אשר בתקופת ימי הביניים שימש כארמון ואילו על פי מקורות אחרים מדובר דווקא בארמון העיר של טורינו אשר גם הוא נמצא בקרבת השער.

שער הארמון טורינו

סוג אטרקציה

אתר היסטורי

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

ללא תשלום

WIFI

לא

הזמנה מראש

לא

טלפון

לא נמצאו אטרקציות