ארמון קאריניינו

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Palazzo Carignano

רובע / שכונה: מרכז העיר

איטליה מככבת מזה כמה עשורים ברשימת יעדי התיירות האהובים והפופולאריים ביותר בקרב מטיילים מישראל וככזאת יוצאות אליה מדי שבוע עשרות טיסות אשר רובן המכריע נוחתות בשדה התעופה הבינלאומי אשר נמצא בעיר הבירה, הלא היא רומא היפהפייה.

אך למעשה איטליה היא הרבה יותר מרומא ואומנם ישנם יעדים נוספים אותם פוקדים תיירים מארץ הקודש (כמו מילאנו, ונציה ונאפולי), אך עדיין נותרו מקומות רבים, חלקים מרכזיים והומי אדם, שנותרו יחסית אנונימיים. אחד ממקומות אלו היא העיר הקסומה טורינו אשר נחשבת לרביעית בגודלה מבחינת אוכלוסייה ובהתאם היא מציעה שפע אתרים ואטרקציות שינעימו את זמנם של הגדולים וגם הקטנטנים שבחבורה.

בין המקומות המרשימים והיפים ביותר בעיר תמצאו את ארמון קאריניינו, ארמון הבנוי בסגנון הבארוק אשר נמנה בין נכסיה הרבים של משפחת האצולה סבויה ונחשב לאחד המבנים המיוחדים ביותר בטורינו והשלישי מתוך סדרת הארמונות הסמוכים לכיכר המרכזית פיאצה קסטלו. הוא ידוע בעיקר בזכות היותו מקום הולדתו של ויטוריו עמנואלה השני, מי שהיה מלך ממלכת סרדיניה ופיימונטה באמצע המאה ה-19 ושל דמויות מפתח נוספות כמו הנסיכה מארי-לואיז והנסיל צ’ארלס עמנואל השני.

בנוסף, זהו גם המקום בו התכנס לראשונה הפרלמנט האיטלקי של איטליה המאוחדת בשנת 1861 והן נמצא בסמוך לו “מוזיאון האיחוד” (Museo Risorgimento) שהוא כשלעצמו מבנה רמשים בו מרוכזים אלפי פריטים אשר מתעדים את ההיסטוריה ואת תחייתה של רפובליקה איטליאנה. אלו הופכים את הביקור בארמון למרתק במיוחד ועל כן הוא נמצא ברשימת אתרי החובה עבור חובבי היסטוריה.

אם אתם חובבי ארכיטקטורה, מומלץ להקדיש זמן עבור התבוננות במבנה מבחוץ – תוכלו לשים לב כי חזיתו איננה דומה לחזיתות של מבנים דומים מאותה התקופה כיוון שהיא מעוגלת. דבר זה הופך את הארמון למיוחד ובולט בנוף המקומי, זאת הודות לאדריכל גוארינו גואריני אשר היה אחראי על תכנון המבנה. בניית הארמון בהתאם לתכנון זה החלה בשנת 1679.

אך לא רק מבחוץ, גם מבפנים נחשב הארמון ליפהפה והוא עוצב ברוח התקופה ולפי טעמם של בני האצולה שהתגוררו בו. בין היתר ישנם חלונות מעוטרים, ציורי קיר מרהיבים ביופיים וגם עיטורי טיח מיוחדים, בהם גם כאלה השייכים לאמנים סטפנו מריה לגנני (Stefano Maria Legnani) ולפייטרו סומאצי (Pietro Somazzi).

ארמון קאריניינו

סוג אטרקציה

אתר היסטורי

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

$

WIFI

לא

הזמנה מראש

טלפון

+39-011-564-1791
לא נמצאו אטרקציות