פיאצה טאסו

Piazza Tasso

רובע / שכונה: מרכז העיר

כל עיר איטלקית חייבת כיכר מרכזית שתנקז אליה את חיי החברה, התרבות והפוליטיקה של העיר. סורנטו היא אולי עיירת נופש לא גדולה במיוחד עם פחות מעשרים אלף תושבים, אבל היא עדיין עיר איטלקית וגם בה יש כיכר אחת שסביבה קורים הדברים המעניינים ושממנה יוצאים רחובות עמוסי אטרקציות שמגדירים את העיר ואת האופי שלה.

במקרה של סורנטו מדובר בפיאצה טאסו שכל תייר בעיר יודע שזאת נקודת הפתיחה של כל טיול, סיור או בילוי בעיר. מסביב לכיכר היפה אפשר למצוא כמה מהמסעדות המוצלחות של העיר, ברים שמלאים במקומיים וגם בתיירים, בתי קפה תוססים, גלידריות מוצלחות ושלל חנויות.

הכיכר היא גם מקום נהדר להגיע אליו כדי ליהנות מאדריכלות מתקופת הבארוק או כדי לצפות במקומיים בחיי היום היום שלהם ולהבין טוב יותר את ההיסטוריה של העיר. 

אז מה זה טאסו? על שם מי נקראת הכיכר? אז טאסו הוא בנאדם, משורר ליתר דיוק. טורקוואטו טסו היה משורר מוכר ובולט מאד בקרב משוררי ימי הביניים של איטליה. למה דווקא בסורנטו, אתם שואלים? ובכן, טאסו היה יליד העיר ואחד מהמצליחים שיצאו ממנו. טאסו הוא גם האיש שמונצח בפסל שמוצב בכיכר. פסל נוסף שאפשר לראות בכיכר הוא של סן אנטוניו, הפטרון שמופקד על העיר ובטחונה.

הכיכר נבנתה בשנת 1886 ולא התחילה את דרכה ככיכר המוצבת בלב העיר. למעשה החומה המקיפה את סורנטו עברה בקצה הכיכר. מאז העיר התרחבה והכיכר הפכה להיות הלב הפועם שלה.

מהכיכר יוצאים רחובות ששווים ביקור – או ליתר דיוק, סמטאות קטנות אך ציוריות ומלאות חיים. למשל ויה סאן סזארו שהוא רחוב הקניות המרכזי של העיר, מלא בחנויות קטנות וגדולות שלא כדאי לפספס. עוד באזור פיאצה טאסו, כנסיית סנטה מריה דל כרמיין שכולה בסגנון בארוקי. האתר שווה ביקור בשל הזכות המבנה המרשים והמושקע והעיצוב שלו.

הקדישו לפחות שעתיים לסיור בכיכר ולצפיה במבנים שעומדים שם ובאנשים שזזים – רק קחו בחשבון שהכיכר עמוסה והומה. ואל תשכחו לקנח באספרסו או בגלידה המקומית, שנחשבת למוצלחת באופן מיוחד. דרך מעולה לספוג את האווירה של סורנטו.

הגישה לכיכר נוחה במיוחד מכל חלקי סורנטו. במרחק דקות ספורות ישנן תחנות אוטובוס ורכבת.

Piazza Tasso
© Berthold Werner / CC BY-SA 3.0

סוג אטרקציה

מרחב ציבורי

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

ללא תשלום

WIFI

לא

הזמנה מראש

טלפון

סוג אטרקציה

מעיינות

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

בריכה טבעית ופסטורלית השוכנת בלב אתר ארכיאולוגי מימי הביניים

סוג אטרקציה

מרינה, מזח

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מרינות יפהפיות בהן מזח בו עוגנות ספינות ולצדו מסעדות, חנויות ובתי קפה

סוג אטרקציה

מנזר

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מנזר סן פרנצ'סקו הוא מנזר עתיק מהמאה ה-14 לספירה אשר הוקם על ידי נזירים פרנציסקים

סוג אטרקציה

מרחב ציבורי

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

כיכר מרכזית המוקדשת לאנטונינו הקדוש, פטרונה של העיר סורנטו ומגנם של הימאים