מוזיאון קוריאלה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Correale di Terranova Museum

רובע / שכונה: מרכז העיר

מוזיאון קוריאלה הוא מוזיאון קצת שונה. הוא שוכן בתוך וילה נאה ורחבת ידיים, לא רחוק מהחוף של סורנטו. זה לבד מספיק יפה כדי לגרום לתיירים להגיע, אבל האטרקציה המרכזית היא אוסף האמנות שמתחבא בתוך הבית הגדול.

מוזיאון קוריאלה הוא בעצם תצוגה של האוסף הפרטי של משפחת קוריאלה, שנמצא בתוך הווילה המשפחתית שיכולה בכיף להיקרא גם הארמון של משפחת קוריאלה. וכן, ניחשתם נכון, מדובר במשפחה עשירה במיוחד שהיא שם דבר באזור הזה של איטליה. המוזיאון, וגם הנכס המרשים שבתוכו הוא שוכן, נמצא בבעלותם של פומפיאו ואלפרדו קוריאלה, שהם היורשים של השושלת המוצלחת הזאת. 

במשך שנים רבות אספו חברי המשפחה העשירה אמנות נפוליטנית מקומית שעיטרה את הנכסים הרבים של המשפחה בסורנטו, בנאפולי ובמקומות נוספים. בשנת 1924 כשהאוסף היה מכובד וגדול בכל קנה מידה, בני המשפחה חשבו שחבל שכל היופי הזה ישמר פרטי ויישאר להנאתם בלבד. הם החליטו להציג את שפע היצירות לקהל הרחב. 

בתוך הווילה הענקית יש 24 אולמות תצוגה שונים שמתפרסים על פני 3 קומות. התצוגות מחולקות לפני נושאים ומסודרות באופן כרונולוגי. יש לא מעט ציורים ויצירות מהמאה ה-18 וה-17 של אמנים שפעלו בדרום איטליה. 

באחד האולמות אפשר למצוא אוסף פורצלן גדול במיוחד שבו יש פריטים שיוצרו בכמעט כל מפעל מכובד ברחבי אירופה. בנוסף, יש אוסף נאה של רהיטים עתיקים ומפוארים. לא סתם באיטליה הוא נחשב למוזיאון הקטן (כלומר, הפרטי) הטוב ביותר.

אבל זה לא רק מה שמוצג במוזיאון, גם הווילה עצמה יפה מאד ושווה להגיע רק כדי לראות את המבנה הענק ואת הגנים המטופחים שמקיפים אותו. מדובר בנכס כל כך נאה שאפילו האופרה האיטלקית המפורסמת הגיעה להופיע במקום. מדי פעם נערכות במקום הופעות אופרה נוספות. 

כמובן שחוץ מהמבנה היפה, העושר האמנותי והגנים המושקעים, מהמקום נשקף נוף נהדר של מפרץ נאפולי. זה כנראה מסביר למה יש זוגות שבוחרים לשכור את המקום המקסים ומקיימים בו את החתונה שלהם.

המוזיאון פתוח בכל ימות השבוע פרט ליום שני. כרטיס כניסה למוזיאון עומד על 8 אירו.

סוג אטרקציה

מוזיאון

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

$

WIFI

לא

הזמנה מראש

כן

טלפון

לא נמצאו אטרקציות