5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

המדרגות הספרדיות

Spanish Steps

רובע / שכונה: האזור התיירותי, סמוך לפיאצה אספניה

המדרגות הספרדיות (הקרויות על שם בניין השגרירות הספרדית הסמוך) הן בין האתרים האהובים ביותר ברומא הודות לאסתטיקה המשגעת שלהן והנוף המרהיב הנשקף מהמדרגות העליונות. מאות אלפי אנשים מבקרים במדרגות מדי יום, יושבים בהן עם אספרסו איטלקי טוב או גלידת ג'לטו ופשוט נהנים מהשמש המלטפת והאווירה המיוחדת. הודות לכך, זכו המדרגות לכינוי "המרפסת הפתוחה של רומא". המנהג המענג הזה קיים כבר כמה מאות שנים והפגיש בין אמנים, סופרים ומשוררים מרחבי אירופה לאורך תקופות שונות בהיסטוריה.

המדרגות הספרדיות נבנו בתחילת המאה ה-18 במטרה לחבר בין השגרירות הספרדית ופיאצה די ספאניה (הכיכר הספרדית) לכנסיית טריניטה דיי מונטי. הן מכילות למעלה מ-130 מדרגות ונחשבות לגרם המדרגות הרחב והארוך ביותר באירופה. המדרגות היפהפיות מוקפות במבנים היסטוריים מרשימים ומקושטות בפרחים צבעוניים, כך שסביר להניח שגם אם לא תכננתם להקדיש להן יותר מדי זמן, תמצאו את עצמכם מתעכבים בהן למנוחה קלה והרבה תמונות.

מהמדרגות הספרדיות ניתן (ומומלץ!) להמשיך לגנים המרהיבים של וילה בורגוזה או לסיבוב בשדרת הקניות ויה קונדטי, שם תפגשו במותגי אופנה יוקרתיים ומפורסמים ובחנויות בוטיק המוכרות אופנה עילית במחירים דמיוניים. 

מה יש לראות במדרגות הספרדיות?

במרכז כיכר פיאצה די ספנייה, בתחתית המדרגות, נמצא פסל הסירה (הברקאצ'ה) שעוצב על ידי האמן המפורסם ג'ובאני לורנצו ברניני ואביו. מימין למדרגות נמצא ביתו של המשורר הבריטי הנודע ג'ון קיטס, שהפך למוזיאון המוקדש ליצירותיו. 

כמו כל אתר היסטורי ותרבותי ברומא, גם במדרגות הספרדיות תוכלו לראות פסלים מרהיבים המייצגים אירועים מהברית החדשה, כמו עמוד האימקולטה (לידת הבתולין שהיא לידתו של ישו), ולרגליו פסלים של משה רבנו ודוד המלך. 

מה חשוב לדעת?

שימו לב לארנקים ולטלפונים הניידים שלכם. המדרגות הספרדיות הן מוקד עלייה לרגל (או עלייה ברגל) ובכל רגע נתון נמצאים בהן אלפי אנשים וגם לא מעט כייסים חמקמקים.

סוג אטרקציה

אתר היסטורי ותרבותי

פעילות פיזית

טיפוס במדרגות

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

ללא תשלום

WIFI

לא

הזמנה מראש

טלפון

סוג אטרקציה

מוזיאון

רמת מחיר

$

על האטרקציה

מוזיאון המאפשרים לילדים ללמוד עובדות חיים מעניינות, נושאים סביבתיים ופעילויות מעולם המבוגרים

סוג אטרקציה

מוזיאון

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

מספר מוזיאונים בהם גלריות ותערוכות המציגות פרטי אמנות נדירים בלמעלה מעשרת אלפים חדרים שונים

סוג אטרקציה

מוזיאון, ארמון

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

מוזיאון הנמצא בתוך ארמון ברבריני בו מציגה הגלריה הלאומית האיטלקית לאמנות עתיקה את אוספיה

סוג אטרקציה

כנסייה

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

כנסייה אשר שוכנת בוותיקן בה נערך הטקס המפורסם הקרוי "קונקלווה" בו נבחר האפיפיור