פשוט
איטליה

המדרגות הספרדיות

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Spanish Steps

רובע / שכונה: האזור התיירותי, סמוך לפיאצה אספניה

המדרגות הספרדיות (הקרויות על שם בניין השגרירות הספרדית הסמוך) הן בין האתרים האהובים ביותר ברומא הודות לאסתטיקה המשגעת שלהן והנוף המרהיב הנשקף מהמדרגות העליונות. מאות אלפי אנשים מבקרים במדרגות מדי יום, יושבים בהן עם אספרסו איטלקי טוב או גלידת ג'לטו ופשוט נהנים מהשמש המלטפת והאווירה המיוחדת. הודות לכך, זכו המדרגות לכינוי "המרפסת הפתוחה של רומא". המנהג המענג הזה קיים כבר כמה מאות שנים והפגיש בין אמנים, סופרים ומשוררים מרחבי אירופה לאורך תקופות שונות בהיסטוריה.

המדרגות הספרדיות נבנו בתחילת המאה ה-18 במטרה לחבר בין השגרירות הספרדית ופיאצה די ספאניה (הכיכר הספרדית) לכנסיית טריניטה דיי מונטי. הן מכילות למעלה מ-130 מדרגות ונחשבות לגרם המדרגות הרחב והארוך ביותר באירופה. המדרגות היפהפיות מוקפות במבנים היסטוריים מרשימים ומקושטות בפרחים צבעוניים, כך שסביר להניח שגם אם לא תכננתם להקדיש להן יותר מדי זמן, תמצאו את עצמכם מתעכבים בהן למנוחה קלה והרבה תמונות.

מהמדרגות הספרדיות ניתן (ומומלץ!) להמשיך לגנים המרהיבים של וילה בורגוזה או לסיבוב בשדרת הקניות ויה קונדטי, שם תפגשו במותגי אופנה יוקרתיים ומפורסמים ובחנויות בוטיק המוכרות אופנה עילית במחירים דמיוניים. 

מה יש לראות במדרגות הספרדיות?

במרכז כיכר פיאצה די ספנייה, בתחתית המדרגות, נמצא פסל הסירה (הברקאצ'ה) שעוצב על ידי האמן המפורסם ג'ובאני לורנצו ברניני ואביו. מימין למדרגות נמצא ביתו של המשורר הבריטי הנודע ג'ון קיטס, שהפך למוזיאון המוקדש ליצירותיו. 

כמו כל אתר היסטורי ותרבותי ברומא, גם במדרגות הספרדיות תוכלו לראות פסלים מרהיבים המייצגים אירועים מהברית החדשה, כמו עמוד האימקולטה (לידת הבתולין שהיא לידתו של ישו), ולרגליו פסלים של משה רבנו ודוד המלך. 

מה חשוב לדעת?

שימו לב לארנקים ולטלפונים הניידים שלכם. המדרגות הספרדיות הן מוקד עלייה לרגל (או עלייה ברגל) ובכל רגע נתון נמצאים בהן אלפי אנשים וגם לא מעט כייסים חמקמקים.

סוג אטרקציה

אתר היסטורי ותרבותי

פעילות פיזית

טיפוס במדרגות

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

ללא תשלום

WIFI

לא

הזמנה מראש

טלפון

סוג אטרקציה

גנים

רמת מחיר

$$$$

על האטרקציה

גנים מרהיבים השוכנים בקריית הוותיקן ומאפשרים למבקריהם להנות מטבע מוקפד השייך לכבוד האפיפיור.

סוג אטרקציה

גנים, וילה

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

גנים יפהפיים בהם מבנים מרהיבים, מוזיאון, גלריה, גן פסלים, גן חיות ועוד.

סוג אטרקציה

מרחב ציבורי

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

רחוב הקניות המרכזי של בירת איטליה שבו אפשר למצוא הכל מהכל, לאורך כל שעות היום

סוג אטרקציה

אתר היסטורי

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

אחד האתרים המפורסמים באיטליה – מסכה גדולה, עשוית אבן שיש שלפי המיתוס "נושכת" את ידיהם של המשקרים לה