5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

פיאצה נבונה

Piazza Navona

רובע / שכונה: לב העיר

פיאצה נבונה היא הכיכר הפופולרית והתוססת ביותר ברומא ונחשבת בצדק ליפה שבהן. הכיכר האליפטית עוצבה על ידי האדריכל המפורסם ברניני והיא נחשבת לאחת מהיצירות החשובות והיפות ביותר מתקופת הבארוק. הכיכר פתוחה לקהל הרחב ומתקיימים בה מדי יום הופעות מוזיקה חיות, מופעי רחוב ופעילות של דוכנים שונים. מומלץ להגיע בין השעות 23:00-09:00 כדי ליהנות מהפעילות השוקקת והתנועה של האנשים, שגם היא חלק מהקסם של המקום.  

מה יש לראות בפיאצה נבונה?

בכיכר שוכנת מזרקת ארבע הנהרות, "פונטנה די קואטרו פיומי", המפורסמת, שגם אותה עיצב ברניני. המזרקה המרשימה מסמלת את ארבעת הנהרות הגדולים בעולם הנמצאים ביבשות שונות, עליהן שואף האפיפיור לשלוט. במרכז המזרקה ניצב האובליסק המרהיב שהובא ממצרים כדי לסמל את ניצחונה של הנצרות על האיסלאם. הפסלים והעיטורים על גבי המזרקה והאובליסק הם מעשה ידי אמן ששווה מאוד להתעכב עליהם כדי להבין את ההיסטוריה הדתית והתרבותית ברומא.

בכיכר שוכנות שתי מזרקות נוספות – מורו ונפטון, המרהיבות לא פחות, ואת כנסיית סנטה אגנס אין אגונה, מופת לאדריכלות הבארוק המפוארת שהפכה את רומא לאחת הערים היפות ביותר בעולם. 

מה חשוב לדעת?

כיאה לאתר פופולרי בו מבקרים מאות אלפי אנשים מדי יום, האזור של פיאצה נבונה עמוס במסעדות ובתי קפה, רובם יקרים מאוד ומגישים מנות שאינן מצדיקות את מחירן הגבוה בדרך כלל. אם אתם מטיילים באזור ורוצים לשבת לאכול, מומלץ להתרחק מהרחוב ההומה כדי לא ליפול למלכודות תיירים. 

פיאצה נבונה היא מקום מומלץ מאוד לביקור עם הילדים, שוודאי יתלהבו מאוד משלל מופעי הרחוב והאטרקציות התיירותיות בה. שימו לב לשמור עליהם היטב כשהכיכר עמוסה באנשים. ואם אנחנו בנושא – שמרו היטב גם על הארנק והטלפון הנייד שלכם מפני כייסים וגנבים למיניהם.

סוג אטרקציה

מרחב ציבורי, אתר היסטורי, שוק, מופעי רחוב

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

ללא תשלום

WIFI

לא

הזמנה מראש

טלפון

סוג אטרקציה

מוזיאון

רמת מחיר

$

על האטרקציה

מוזיאון המאפשרים לילדים ללמוד עובדות חיים מעניינות, נושאים סביבתיים ופעילויות מעולם המבוגרים

סוג אטרקציה

מוזיאון

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

מספר מוזיאונים בהם גלריות ותערוכות המציגות פרטי אמנות נדירים בלמעלה מעשרת אלפים חדרים שונים

סוג אטרקציה

מוזיאון, ארמון

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

מוזיאון הנמצא בתוך ארמון ברבריני בו מציגה הגלריה הלאומית האיטלקית לאמנות עתיקה את אוספיה

סוג אטרקציה

כנסייה

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

כנסייה אשר שוכנת בוותיקן בה נערך הטקס המפורסם הקרוי "קונקלווה" בו נבחר האפיפיור