קסטלו ספורצסקו

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Sforzesco Castle

רובע / שכונה: רובע 1

קסטלו ספורצסקו הוא מבנה עתיק, סוג של מצודה או טירה גדולה מוקפת גנים הנקראת על שם הדוכס ספורצו, ששלט בעברו בלומברדיה. בעבר גרו בו שליטי העיר, דוכסים ושאר מיוחסים. כיום היא אחד האתרים המזוהים ביותר עם מילאנו ולכן אפשר לומר בפה מלא שמדובר באתר שהוא בגדר ביקור חובה.

חוץ ממבנה מרהיב במיוחד שמציג עבודה ארכיטקטונית מעולה – עובדה לא מפתיעה בהתחשב בעובדה שלפי השמועה, מיכאלנג’לו לקח חלק בתכנון שלה (לפי טענות אחרות, היה זה דווקא לאונרדו דה וינצ’י שהשתתף בעיצוב) – קסטלו ספורצסקו הוא גם ביתם של לא פחות מ-12 מוזיאונים הפרושים על פני 38 אולמות שונים עם תצוגות רבות, כשהיצירות המוכרות ביניהן הן בוודאי אלו של מיכאלנג’לו ולאונרדו דה וינצ’י. יש במקום גם יצירות רבות של אמנים איטלקיים נוספים, רובם פעלו בימי הביניים עד המאה ה-17.

חוץ מהיצירות של שני צבי הנינג’ה, אפשר לבקר במוזיאון הפרה היסטוריה, מוזיאון האמנות העתיקה וימי הביניים, מוזיאון האמנות השימושית, מוזיאון האמנות הנוצרית, מוזיאון האמנות הטהורה ומוזיאון כלי הנגינה ההיסטוריים.

עיקר היצירות הן ציורים, אבל אפשר להתרשם גם מציורי קיר, פרסקאות, פסלים ושלל פריטים היסטוריים. 

גם אם אין לכם זמן ליהנות מכל האמנות הזאת, עדיין כדאי להיכנס ולבקר בתוך המצודה. המבנה עצמו גדול ומרהיב וגם הגנים עצמם מטופחים ויפים במיוחד. גם מחוץ למצודה עצמה יש כמה גנים שלא כדאי להחמיץ, מאחר והיא שוכנת בתוך פארק סמפיונה הענק. יש שם אגמים, מזרקות, גנים בוטניים ואפילו אזור לפיקניקים.

הכניסה למצודה עצמה חינמית וכדי לראות את המוזיאונים מבפנים תצטרכו להיפרד מכמה אירו בודדים. אחת לחודש ביום ראשון הכניסה חינם ובכל יום שלישי מהשעה 14:00. אפשר להעביר כאן בקלות יום שלם במחיר של 15 אירו למשפחה.

שעות הפתיחה משתנות בין הקיץ לחורף. בחורף שעות הפתיחה הן בין 7:00 ל-18:00 ואילו בעונה החמה בין 7:00 ל-19:00. 

סוג אטרקציה

אתר היסטורי ומוזיאונים

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

$

WIFI

לא

הזמנה מראש

כן

טלפון

+39 02 8846 3700
לא נמצאו אטרקציות